Rektör Alişarlı, Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, Mudurnu Süreyya Astarcı MYO Mezuniyet Törenine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı başkanlığında bu haftaki olağan toplantısını Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştiren Üniversitemiz Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleri, toplantı öncesi Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldı. Saygı...

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı başkanlığında bu haftaki olağan toplantısını Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştiren Üniversitemiz Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleri, toplantı öncesi Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kamil Gürel ve Prof. Dr. Aydın Him, Mudurnu Kaymakamı Fatih Çevik, Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, Göynük Belediye Başkanı Ahmet Çankaya ve Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, Genel Sekreter İhsan Ağcan, Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nezih Okur, Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif Özcan ve Öğr. Gör. Mehmet Kadir Torun, Hayırsever İş İnsanı Süreyya Astarcı, Üniversitemiz Senato ve Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri ile Mudurnulu vatandaşlar katıldı.

Doç. Dr. Nezih Okur: “Mudurnu Süreyya Astarcı MYO, Yıllar İçerisinde Açılan Programlarla Modern ve Büyük Bir Meslek Yüksekokulu Haline Gelmiştir.”

Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu’nun 23’üncü mezuniyet töreninde açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nezih Okur, “1997 yılında kurulan okulumuz, Süreyya Astarcı Beyefendi ve başta mevcut Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı olmak üzere, göreve gelmiş diğer rektörlerimizin kıymetli desteğiyle, 2005 yılında İşletme Yönetimi, 2008 yılında Organik Tarım, 2009 yılında Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile Turizm ve Otel İşletmeciliği, 2012 yılında Mimari Restorasyon ile Ormancılık, 2019 yılında Laborant ve Veteriner Sağlık, 2020 yılında ise Arıcılık programlarının açılmasıyla, modern ve büyük bir meslek yüksekokul haline gelmiştir.” diye konuştu.

Mudurnu Süreyya Astarcı MYO’da Sağlık Turizmi İşletmeciliği programının açılması taleplerinin, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Üniversite Senatomuzun desteği ve onayıyla YÖK’e sunulduğunu hatırlatan Doç. Dr. Okur, “Kıymetli Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve ekibine, bugüne kadar süren destekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum; bu destek ve ilgilerinin devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

207 Öğrencimiz Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Mudurnu Süreyya Astarcı MYO’da 6 bölüm kapsamındaki 6 programda, 421 öğrencimizin eğitim gördüğünü kaydeden Doç. Dr. Okur, “Bu öğrencilerimizden 207’sini bugün burada mezun etmenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Mudurnu, hem tarihi hem manevi turizm açısından potansiyeli yüksek olan en önemli ilçelerimizden biridir. Mezun olduktan sonra da Mudurnu’yu unutmayacağınızı ve burada milli ve manevi değerleri kuvvetli, vatanına, milletine ve devletine bağlı nesiller olarak çalışacağınıza inanıyoruz. İdari ve akademik mesai arkadaşlarımla beraber sizleri ve kıymetli ailelerinizi tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz.” şeklinde konuştu.

Mudurnu Süreyya Astarcı MYO Birincisi İrem Bayraklı: “Sizlere Layık Olmak İçin Vargücümüzle Çalışacağız.”

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Mimari Restorasyon programından Mudurnu Meslek Yüksekokulu birincisi İrem Bayraklı ise, özetle “Öncelikle Üniversitemizin kurucusu, hayırsever İzzet Baysal’ı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün hüzün ve mutluluğu beraber hissettiğim bir gün. Uzaktan eğitimle başladığımız üniversite hayatımız artık sona eriyor. Mezun olmak bizi, Mudurnu’dan ve birbirimizden ayıracak olsa da, aynı zamanda geleceğimize açılan yeni bir kapının anahtarını veriyor bizlere. Bizler Restoratörler olarak, burada aldığımız eğitimi, sahada kazanacağımız tecrübelerle pekiştireceğiz. Tarihimizi, kültürümüzü, insanlığın ortak  mirası olan tüm değerlerimizi korumak için çalışacağız. Ben ve arkadaşlarım, önce Mudurnu’yu, sonra Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu’nu ve hocalarımızı asla unutmayacağız. Onlara layık öğrenciler olmak için vargücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Mudurnu Kaymakamı Fatih Çevik: “Gerçek Başarıya; Doğruluk, Dürüstlük ve Güzel Ahlâkla Ulaşabilirsiniz.”

Mudurnu Kaymakamı Fatih Çevik ise, öğrencilere seslenerek, “Bugün bir bitişin değil aslında birçok başlangıcın yapıldığı bir gün. Bugünden itibaren yepyeni yaşam deneyimlerini içinde barındıracak yeni bir dönem başlıyor. Varolan becerilerinizi geliştirmek, yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edeceksiniz. Bir kısmınız eğitim basamaklarını çıkmaya devam edecek; bir kısmınız artık farklı kulvarlarda yoluna devam edecek. Fakat ne iş yaparsanız yapın, gerçek başarıya ancak doğruluk, dürüstlük ve güzel ahlâkla ulaşabileceğinizi unutmayın. Hedefinize giden yolda bu temel değerleri özümseyeceğinizi umut ediyor ve hepinizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki yaşamınızda başarı, mutluluk ve sağlık diliyorum.” dedi.

Hayırsever Süreyya Astarcı: “Ümidini Kaybetmeyen, Güçlü Bir İradeye Sahip Olmanız, Bu Millete Olan En Büyük Borcunuzdur.”

Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu binasını Üniversitemize armağan eden Hayırsever İş İnsanı Süreyya Astarcı ise, “Çok sevgili ve kıymetli evlatlarım” diye seslendiği öğrencilere, “Uzun zaman sonra yeniden bir mezuniyet kutlamasında nihayet biraraya geldik. Sizlerin güneş gibi parlayan yüzlerini yeniden görmek, bende eşsiz hatıralar canlandırdı. Vatanımızı ve geleceğimizi sizler gibi çalışkan, zeki, pırıl pırıl nesillere emanet ettiğimizi bir kez daha görmenin heyecanını, şu anda gurur ve mutlulukla yaşıyorum. Her zaman biliniz ki; bu vatan sizden sadece çalışkanlık, azim ve üretim beklemiyor. Aynı zamanda hiçbir zaman ümidini kaybetmeyen, güçlü bir iradeye sahip olmanız da, bu millete olan en büyük borcunuzdur. Yüce Rabbim, mücadelenizde yardımcı olsun. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı: “Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulumuz, Köklü Bir Eğitim Kurumudur.”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ise, yaptığı konuşmada, 11 Temmuz 1992 yılında kurulan Üniversitemizin, 11 Temmuz 2022 tarihinde 30’uncu yaşını kutlayacağını belirterek, “Koskoca bir 30 yılı geride bıraktık. Bugün burada da 23’üncü mezunlarımızı vereceğiz. Köklü bir eğitim kurumu olan Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulumuzun üniversitemizle başbaşa giden başarılı eğitim öğretim programı bizleri de memnun ediyor.” diye konuştu.

“Hayırla Başlayan Güzel Niyetlerin Devamı Gelir.”

Üniversitemizin bir “Hayırseverler Üniversitesi” olduğuna işaret eden Rektör Alişarlı, özetle “Merhum İzzet Baysal Beyefendi’yle başlayan bu hayırseverlik süreci devam ediyor. Mudurnu’da Süreyya Astarcı Amcamız, Allah kendilerine hayırlı, uzun ömürler versin, yine Yeniçağa’da merhum Yaşar Çelik ve Bolu’da merhum Mehmet Tanrıkulu, kendilerini şükran ve minnetle yâd ediyorum. Göynük’te Ali Ericek Bey, Bolu’da ciddi yatırımlar yaptı, kendilerine hayırlı, uzun ömürler diliyorum. Hayatta olan tüm hayırseverlerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. İnşallah daha nice büyük hayırseverler çıkacaktır. Çünkü bu doğrultuda başlayan güzel niyetler ve yollar, bunun devamını da muhakkak getirir.” şeklinde konuştu.

“Üniversitemizin Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne Kayıt Olun.”

Mezun olacak öğrencilerimizi tebrik eden Rektör Alişarlı, ilk yılı pandemiye denk gelmesine rağmen, öğrencilerimizin büyük bir sıkıntı yaşamadan başarılı bir eğitim öğretim süreci geçirdiğini hatırlatarak, özetle “Hem siz değerli öğrencilerimizin hem de öğretim üyelerimizin özverili çalışmalarıyla bu süreci tamamladık. Siz kıymetli öğrenciler için mezuniyet, bir bitiş sayılabilir. Ama biz ümit ediyoruz ki, mezun olduktan sonra da gelişiminizi her yönüyle devam ettireceksiniz. Çünkü bilim ve teknoloji çok hızlı bir şekilde değişiyor ve gelişiyor. Bunu da mutlaka takip etmek gerekiyor. Burada öğrendiğiniz bilgilerin üzerine daha fazlasını katmanız gerekiyor. Bu noktada kendinizi geliştirmenizi ve Üniversitemizle irtibatınızı kesmemenizi öneririm. Üniversitemizin Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi var. Bu merkezimize kaydınızı yaptırarak, Üniversitenizle iletişim halinde olmanızı arzu ediyoruz.” dedi.

Rektör Alişarlı, Akademisyenleri, Velileri ve Öğrencileri Tebrik Etti

Rektör Alişarlı, sözlerini özetle “Kıymetli öğretim üyelerimize, başarılı bir şekilde yetiştirdikleri öğrencilerimiz adına teşekkür etmek istiyorum. Onların büyük gayret ve emekleriyle bugün burada sizleri mezun ederek uğurluyoruz. Bu sıcak günde yine aramızda olan kıymetli velilere de teşekkür ediyorum. Bugün onların da gurur günü, çünkü sevgili evlatları bugün mezun oluyor. Özveriyle büyütüp bu yaşa getirdikleri evlatlarını, bu mutlu günlerinde de yalnız bırakmadılar. Siz kıymetli öğrencilerimizi de bir kez daha tebrik ediyor, hayatınızda başarılar diliyorum.” diyerek tamamladı.

Öğrencilerimize Mezuniyet Belgeleri Verildi

Konuşmaların ardından başta dereceye giren öğrenciler olmak üzere 207 öğrencimize mezuniyet belgeleri, protokol üyeleri tarafından verildi. Törenin sonunda keplerini havaya fırlatan öğrencilerimiz, mezuniyet programında gönüllerince eğlendi.

28 May 2022 - 16:44 - Haberler

istanbul haber