Yönetim ve Organizasyon Kongresi (YÖNORG) Sona Erdi

1993 yılından itibaren düzenli olarak her yıl farklı üniversiteler tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl Süleyman Demirel Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı Yönetim ve Organizasyon Kongresi (YÖNORG), kapanış töreni ile sona erdi.    Kongrenin kapanış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. D...

1993 yılından itibaren düzenli olarak her yıl farklı üniversiteler tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl Süleyman Demirel Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı Yönetim ve Organizasyon Kongresi (YÖNORG), kapanış töreni ile sona erdi.

  

Kongrenin kapanış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen araştırmacıları ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek  “Sizlere, şahsım, üniversitem ve çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi. Rektör Çarıkçı, kongreyle ilgili olarak “Bildiri Değerlendirme Sonuçları”, “Unvanlara Göre Katılımcı Sayıları”, ”Bildirili Katılımcı Sayılılarına Göre Üniversite Sıralaması” bilgilerini paylaştı.

Kongre Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Paksoy ise ”Bu kongre akademisyenlerin akademisyenlerle konuştuğu, dertleştiği dostlukların kurulduğu bilimsel ve sosyal bir kongredir.” diyerek kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından gelecek yıl düzenlenecek kongrenin devir teslim töreni gerçekleştirildi.  31. Yönetim ve Organizasyon Kongresinin Nişantaşı Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirileceği açıklandı. Törende Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı tarafından Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın’a hediye takdim edildi. Ayrıca kongre sponsorlarına da katkılarından dolayı plaket verildi.

Gerçekleştirildiği ilk günden bugüne kadar alandaki birçok araştırmacıya ilham kaynağı olan YÖNORG, farklı üniversitelerden gelen yönetim ve organizasyon alanı araştırmacılarını üniversitemizde buluşturdu. 26 – 28 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenen kongrede temel olarak, örgüt teorisi, insan kaynakları yönetimi, örgütsel davranış, stratejik yönetim ve işletmecilik tarihi alanlarında bilgi paylaşımında bulunuldu.

İki gün boyunca Üniversitemizin farklı salonlarında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen oturumlarda çok sayıda araştırmacı bildiri sundu.

30. Yönetim ve Organizasyon Kongresi kapsamında Kongre Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Paksoy moderatörlüğünde, Doç. Dr. Mehmet Erçek ile Dr. Öğretim Üyesi Cemil Ozan Soydemir ve Araştırma Görevlisi Serhat Türken’in konuşmacı olarak katıldığı İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Eğirdir Salonunda gerçekleştirilen panelde, Dr. Öğr Üyesi Cemil Ozan Soydemir, “Osmanlı Devletinde 19.yy’da Ortaya Çıkan İlim Cemiyetlerine Kurumsal Mantıklar Çerçevesinden Tarihsel Bir Bakış” adlı bir sunum yaptı. İlim cemiyetlerinin tarihçesi hakkında bilgi veren Soydemir, bu cemiyetlerin kurumsal çerçevesi, Türkiye fonksiyonu ve kuruluş amacından bahsetti. 

 

 

29 May 2022 - 11:02 - Haberler

istanbul haber