İstanbul Çamlıca Kulesi turistik mekanların gözdesi oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'un simgelerinden Çamlıca Kulesi'nin bir yılda 563 bin kişiyi ağırladığını du...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'un simgelerinden Çamlıca Kulesi'nin bir yılda 563 bin kişiyi ağırladığını duyurdu.

ANKARA - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Son 20 yılda ulaştırma ve iletişimde önemli projeleri bir bir hayata geçirdiklerini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, bu projelerden birinin de Çamlıca Kulesi olduğunu, kulenin 29 Mayıs 2021’'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını anımsattı.

İstanbulluların yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi odağı olan Çamlıca Kulesi'’nin cazibe merkezi haline geldiğine dikkat çeken Karaismailoğlu, "“Çamlıca Kulesi'nin uzunluğu 369 metre, deniz seviyesinden yüksekliği ise 587 metre. Bu özelliği ile Avrupa'nın en yüksek kulesi konumunda bulunuyor”. 7'’den 70’'e herkesin Çamlıca Kulesi’ni ziyaret ediyor. Bir yılda toplam 563 bin kişinin ağırlandığı kule, İstanbul’'un gözde turistik mekanlarından biri haline geldi. Çamlıca Kulesi’'ni Ramazan Bayramı boyunca 19 bin 176 kişinin ziyaret etti. 4 Mayıs'’ta da 7 bin 821 kişi ile günlük ziyaretçi rekoru kırıldı" ifadelerini kullandı.

30 May 2022 - 09:33 - Gündem

istanbul haber