Kozan’da 5 Milyon Balık Kapasiteli Yeni İşletme Açıldı

​Barındırdığı göl, gölet ve akarsular ile önemli bir balıkçılık potansiyeli bulunan Adana’da, 5 milyon adet balık yetiştirme kapasiteli yeni bir tesis daha açıldı. Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN’in katılımıyla Kozan ilçesi Işıkkaya Mahallesi sınırları içerisinde Taygun İhracat İth...

​Barındırdığı göl, gölet ve akarsular ile önemli bir balıkçılık potansiyeli bulunan Adana’da, 5 milyon adet balık yetiştirme kapasiteli yeni bir tesis daha açıldı.

Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN’in katılımıyla Kozan ilçesi Işıkkaya Mahallesi sınırları içerisinde Taygun İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından kurulan balıkçılık işletmesi, yıllık 5 milyon adet kapasiteli. İl Müdürü TEKİN, işletmenin Adana’nın su ürünleri üretim gücüne güç katacağını belirterek tesisi gezdi ve firma yetkililerinden bilgi aldı.

TEKİN ayrıca Kavşak Bendi Baraj gölünde aynı firmaya ait olan yıllık 200 ton kapasiteli üretim yerini, yıllık 600 ton üretim kapasiteli Aladağ Alabalık Su Ürünleri Üretim Tesisini ve yıllık 750 ton kapasiteli Kuzuoğlu Balıkçılık üretim tesislerini de ziyaret etti. İl Müdürü TEKİN’e Su Ürünleri ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Gürdal ERSOY ile teknik personeller de eşlik etti. Bölgede üretim yapan 4 tesisin toplam maliyetinin 90 milyon TL olduğu ifade edildi.

30 May 2022 - 16:23 - Haberler

istanbul haber