Sinop Üniversitesi: Şiir Okuma Yarışmasında Unutulmaz Final

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinesinde öğrencilerimiz arasında “Şiir Okuma Yarışması” düzenlendi. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. ...

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinesinde öğrencilerimiz arasında “Şiir Okuma Yarışması” düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Ahmet TABAK, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Hüseyin KONUKÇU, akademik-idari personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Yarışmanın jüri üyeliği Doç. Dr. Sayın Sevim ŞERMET, Dr. Öğr. Üyesi Sayın Adem ORAKÇI, Dr. Öğr. Üyesi Sayın Şeyda ÖZCAN ve Arş. Gör. Sayın Gülbeyaz ÇİÇEK tarafından yapıldı.

14 öğrencimizin başvuruda bulunduğu yarışmada, jürimiz tarafından yapılan ön değerlendirmenin ardından 8 öğrencimiz finale katılmaya hak kazandı.

Şiir Okuma Yarışmasının final programında, usta şairlerin eserlerinden özenle seçilen ve öğrencilerimizin kendi yazdıkları şiirler öğrencilerimiz tarafından başarıyla seslendirildi.

Sırayla sahneye çıkan öğrencilerimiz, beşeri aşktan ilahi aşka, vatan sevgisinden yaşama sevincine kadar pek çok konuda seslendirdikleri şiirlerle, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Jürimiz tarafından yapılan değerlendirmenin ardından Şiir Okuma Yarışmamızın birincisi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Sayın Abdülhamid ÇOBAN oldu.

Yarışmamızın ikincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diyaliz Programı 1.Sınıf Öğrencisi Sayın Melike Nur KOÇ olurken, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Sayın Demet GANİ ve Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 4. sınıf öğrencisi Muhammed Hasan DALCI üçüncülüğü paylaştı.

Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilerimize katılım belgeleri ile ödülleri protokol üyelerimiz tarafından takdim edildi.

Programın sonunda şiir okuyan öğrencileri sırasıyla tebrik eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, bu gibi etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulundu.

Şiir Okuma Yarışmasının Final Programında, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan müzik dinletisi de katılımcılardan tam not aldı.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

31 May 2022 - 01:32 - Haberler

istanbul haber