Sinop Üniversitesi: Üniversitemizin 15. Yılı Türk Halk Müziği Konseri İle Kutlandı

Üniversitemizin Kuruluşunun 15. Yılı; Üniversitemiz korosu tarafından seslendirilen birbirinden değerli Türk Halk Müziği eserleriyle kutlandı. Sinop Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Gerze Belediye Başkanı Sayın Cevat ŞENSOY, Rektör Yardımcımız Prof. D...

Üniversitemizin Kuruluşunun 15. Yılı; Üniversitemiz korosu tarafından seslendirilen birbirinden değerli Türk Halk Müziği eserleriyle kutlandı.

Sinop Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Gerze Belediye Başkanı Sayın Cevat ŞENSOY, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, akademik-idari personelimiz, öğrenciler ve Sinop Halkı katıldı.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Sayın Çağrı ŞEN şefliğinde, Üniversitemiz akademik personeli ile öğrencilerinden oluşan Türk Halk Müziği Korosu seslendirdikleri eserlerle izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Anadolu’nun dört bir yanından eserlerin seslendirildiği konserde; Bir Gönüle Aşk Girince, Gam-Zedeyim Deva Bulmam, Ayletme Beni, Yeşil Başlı Gövel Ördek, Suya Gider Allı Gelin ve daha birçok sevilen Türk Halk Müziği eseri icra edildi.

Üniversitemiz Türk Halk Müziği korosu ilk konserinde, düzenlemeleri Dr. Öğr. Üyesi Sayın Çağrı ŞEN’e ait olan birbirinden güzel 22 türküyü seslendirdi ve izleyenlerden büyük alkış aldı.

Konser sonunda kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, “Üniversitemiz Türk Halk Müziği Korosu ilk konserinde, Anadolu’nun dört bir yanından derledikleri türkülerle güzel bir şölen yaşattılar. Bir dahaki konseri de sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Başta Şef Dr. Öğr. Üyesi Sayın Çağrı ŞEN’i ve koro üyelerini güzel konserden dolayı kutluyorum ve bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Koro adına Şef Dr. Öğr. Üyesi Sayın Çağrı ŞEN’e çiçek takdim etti.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

31 May 2022 - 01:36 - Haberler

istanbul haber