Üniversitemiz, Yeni Uluslararası Protokollere İmza Attı!

Dünya çapında ve Türkiye genelinde birçok üniversite ile ortak protokoller imzalayan Üniversitemiz, bu misyonunu devam ettirerek “Al-Aqsa Üniversitesi – Filistin”, “Al-Zaytoonah Üniversitesi – Ürdün”, “Tuzla Üniversitesi – Bosna Hersek” ile yeni anlaşmalara imza attı. Rektörlük makamında imzalanan i...

Dünya çapında ve Türkiye genelinde birçok üniversite ile ortak protokoller imzalayan Üniversitemiz, bu misyonunu devam ettirerek “Al-Aqsa Üniversitesi – Filistin”, “Al-Zaytoonah Üniversitesi – Ürdün”, “Tuzla Üniversitesi – Bosna Hersek” ile yeni anlaşmalara imza attı.

Rektörlük makamında imzalanan iş birliği protokolüyle öğretim elemanı değişimi, öğrenci değişimi, ortak bilimsel ve sanatsal araştırmaların yapılması, örgün eğitimde ve uzaktan eğitimde iş birliği yapılması hedeflendi. Ayrıca protokolde, akademik etkinliklerin düzenlenmesi, bilimsel yayınların paylaşılması ve paydaş üniversiteler arasındaki akademik çalışmaların desteklenmesine yönelik kapsamlı hükümler yer aldı.

Protokolleri üniversiteleri adına Erasmus Ka171 Personel Hareketliliği kapsamında Bosna Hersek, Ürdün ve Filistin’den gelen öğretim üyeleri imzaladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma imza töreninde yaptığı açıklamada şehrin dinamikleri ile ortak projeler yapmaya önem verdiklerini söyleyerek şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı ve YÖK’ün öncülüğünde düzenlenen uluslararasılaşma stratejisi kapsamında Bosna Hersek, Ürdün ve Filistin’den Üniversiteler ile iş birliklerine ilişkin protokol imzaladık. Üniversitemizin üzerinde oldukça yoğunlaştığı ve önem verdiği uluslararasılaşma konusunda bu tür anlaşmalar oldukça önem arz ediyor. Bu bağlamda YÖK Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporunda uluslararası değişim programları kapsamında gelen öğrenci ve öğretim elemanı sayısında önemli gelişmeler sağlıyoruz. Bu tür protokoller ile hem öğrenciler hem de öğretim elemanlarımız, protokol içeriğine bağlı olarak üniversitelerin olanaklarından faydalanabilecek.” 

31 May 2022 - 03:21 - Haberler

istanbul haber