Öğrenci Topluluğu’ndan bahar konseri

Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği Öğrenci Topluluğu konseri Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Pelin Demirçe Altıntaş yönetimindeki Türk Halk Müziği Öğrenci Topluluğu k...

Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği Öğrenci Topluluğu konseri Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Pelin Demirçe Altıntaş yönetimindeki Türk Halk Müziği Öğrenci Topluluğu konserini çok sayıda müziksever takip etti.

Pek çok yöreden eserler seslendirildi

Öğr. Gör. Pelin Demirçe Altıntaş şefliğindeki konserde; bağlamada Öğr. Gör. Dr. Erdal Uludağ, bağlama-curada Uğur Ünlü, kabak kemanede Berkay Tekin, mey-zurnada İsmail Koçak, kavalda Nusret Avcı, gitarda Olcay Böge, bas gitarda Emre Üçkaya, ritim perküsyonda ise Muhammet Kınık ve Cem Çelebi yer aldı. Konserde; Elâzığ, Şanlıurfa, Diyarbakır, Eskişehir, Sivas, Van, Bitlis yörelerinden eserler seslendirildi.

31 May 2022 - 04:11 - Haberler

istanbul haber