Bursa İnegöl'de talaş kazanı patladı! 1 ölü 5 yaralı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir fabrikada kazan patlaması sonucu çıkan yangında 1 işçi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. Vali Canbolat...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir fabrikada kazan patlaması sonucu çıkan yangında 1 işçi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. Vali Canbolat olay yerinde yaptığı açıklamada, yaralılardan birinin ağır olduğunu belirterek, olay sırasında başka bir işçinin de olup olmadığına yönelik itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

BURSA - Alınan bilgiye göre, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi 2.Cadde üzerinde mobilya fabrikalarına sunta ve talaş üretimi yapılan fabrikanın kazanı öğle sıralarında patladı.

Fabrikada çıkan yangın sonrası siyah dumanlar gökyüzünü kapladı. Bir çok noktadan görülen dumanlar WhatsApp Hattı'na ulaşan görüntülerle olayın büyüklüğünü gözler önüne serdi.

İlk belirlemelere göre henüz kimliği belirlenemeyen 1 işçi hayatını kaybederken, 5 kişinin de yaralı olduğu öğrenildi.

Olayda yaralanan Musa Coşkun, Yusuf Uslanma, Sebahattin Eren, Bünyamin Hiçyılmaz ve Müslüm Can adlı işçiler Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, Bünyamin Hiçyılmaz durumu dolayısıyla Bursa'ya sevk edildi.

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da bölgeye giderek, incelemelerde bulundu.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, yangının kontrol altına alındığını soğutma çalışmaları devam ettiğini söyledi.

Olay sırasında içeride başka kişi olma ihtimaline karşı da itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Vali Canbolat,
"Vefat eden işçi arkadaşımız bu firmanın dışarıdan hizmet aldığı firmanın elemanı olduğundan onların giriş çıkışıyla ilgili bir bilgi sahibi olamadık. O yüzden araştırmalarını sürdürdüğümüz diğer işçiye ulaşım konusunda da ekiplerimiz çalışmalarını sürdüryor. Vefat eden işçimize Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.

31 May 2022 - 14:48 - Yaşam

istanbul haber