Spor Bilimleri Fakültesi’nden iyilik projeleri

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin “Şimdi Üniversitemiz İçin” ana temalı Toplumsal Duyarlılık ve Katkı Projeleri’nin kazananlar belli oldu. Ödül töreninde en başarılı 3 projenin sahibi ödülünü aldı. Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından  “Şimdi Üniversitemiz İçin” a...

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin “Şimdi Üniversitemiz İçin” ana temalı Toplumsal Duyarlılık ve Katkı Projeleri’nin kazananlar belli oldu. Ödül töreninde en başarılı 3 projenin sahibi ödülünü aldı.

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından  “Şimdi Üniversitemiz İçin” ana temalı Toplumsal Duyarlılık ve Katkı Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni gerçekleştirildi. Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda ön elemeyi geçen 10 projenin özel bir jüri tarafından on kategoride değerlendirilmesi sonucunda en başarılı 3 proje belirlendi.

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE

Jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonucunda Doç. Dr. Cenk Temel’ in yönettiği, “Özel Çocuklara Rekreatif Etkinliklerle Destek Projesi” En Başarılı Proje seçildi. Prof. Dr. Faik Ardahan’ ın yönettiği, “Engelli Empati Park, Farklılıkların Farkına Var Projesi” ise jüri tarafından En Başarılı 2. Proje olarak belirlendi. Doç. Dr. Tuba Melekoğlu ile Öğr. Gör. Yılmaz Kaplan ise hazırladıkları “Temiz, Güzel Çevre; Sağlıklı, Mutlu Üniversite Projesi” ile En Başarılı 3. Proje ödülünün sahibi oldu.

İKİ TARAFLI FAYDASI VAR

Değerlendirme Toplantısı ve Ödül Töreni açılışında konuşan Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Aktop, “Fakültemizde gerçekleştirilen Toplumsal Duyarlılık ve Katkı Projelerinin hem ihtiyaç grupları, hem de öğrenciler açısından amaçları, hedefleri söz konusu. Projeler, farklı ihtiyaç gruplarının bilinç düzeylerinin ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesine yönelikken, öğrencilerimizin de sadece almayı ve bunun için beklemeyi değil; vermeyi, paylaşmayı ve özveride bulunmayı öğrenmeleri; yakınılan şeyleri değiştirmek için kendilerinin de birçok şey yapabileceklerini, fark yaratabileceklerini bilmelerini sağlamaktadır. Projelerin temel kaygısı, doğal ve sosyal çevreye duyarlı olmak, katkı yapmak ve fayda üretmektir. Bizim için, ölçülebilirlik ve bunların emek–yoğun, içten, düzenli, sürekli, kalıcı ve öz kaynaklarla gerçekleştirilmesi, önceliklidir.” diye konuştu.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER ÜCRETSİZ ULAŞABİLECEK

Bu yıl 18.si gerçekleştirilen etkinliğin ödül töreni öncesinde Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Paylaşım Marketi açılışı da yapıldı. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik, yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak amacıyla oluşturulan market sayesinde sponsorlardan ve bağışçılardan sağlanan birçok ürüne, ihtiyaç sahibi öğrenciler, ücretsiz ulaşabilecekler.

31 May 2022 - 15:10 - Haberler

istanbul haber