Bursa'da 'lider çocuklar' tekne gezisi yaptı

Bursa'da 'Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği' kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 25...

Bursa'da 'Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği' kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 25 öğrenci kontrol teknesiyle Kurşunlu sahilinde gezi yaptı.

BURSA - Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın her yıl 'Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk' ilkesinden yola çıkarak çocuklara doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, çocukların tarımla buluşmalarını sağlayarak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla 'Lider Çocuk Tarım Kampı' gerçekleştirildi.

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen programın bu seneki teması bu yıl 'Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği' olarak belirlendi.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından öğrenciler balıkçılık, su ürünleri, su kaynaklarının tanıtımı, su ürünleri tüketiminin beslenmedeki önemi, yörelere özgü türler ile kaybolmakta olan türlere karşı doğa ve çevre bilinci oluşturmak, farkındalık oluşturarak, bilgileri artırmak amacıyla Şehit Bakım Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu'nda eğitim sunumları yapıldı.

Eğitimler
sonrasında 'Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği' kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 25 öğrenci Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne ait kontrol teknesiyle Kurşunlu ilçe sahilinde tekne gezisi yaptı.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün de eşlik ettiği tekne gezisinin ardından öğrenciler hep birlikte balıkçı barınakları alanında kıyı temizliği yaptı, balık yedi.

31 May 2022 - 16:12 - Teknoloji

istanbul haber