ÖZEL ÇOCUKLAR, KELEBEK ÇİFTLİĞİ’Nİ GEZDİ

Bağcılar Belediyesi, sosyal ve kültürel geziler kapsamında Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri için bir gezi düzenledi. Bu amaçla Bitki Yetiştiriciliği sınıfı öğrencileri, Beykoz’da 800 kelebeğe ev sahipliği yapan Kelebek Çiftliği’ne götürüldü. “Kelebeğin Hikayesi” isimli sinevizyon gö...

Bağcılar Belediyesi, sosyal ve kültürel geziler kapsamında Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri için bir gezi düzenledi. Bu amaçla Bitki Yetiştiriciliği sınıfı öğrencileri, Beykoz’da 800 kelebeğe ev sahipliği yapan Kelebek Çiftliği’ne götürüldü.

“Kelebeğin Hikayesi” isimli sinevizyon gösterisini izleyen davetliler, daha tropikal iklim havasının olduğu botanik bahçeyi gezdi. Kursiyerler kelebeklerin koza halini, biyolojik yapılarını ve geçirdikleri değişimi yakından görme fırsatı buldu. Rengarenk kelebeklerin arasında hoşça vakit geçiren özel çocuklar, bol bol fotoğraf çektirdi.

Engelliler Sarayı kursiyerleri, kendilerine bu imkanları sunan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e teşekkür etti. Özdemir de bu ve benzeri kültürel etkinlik devam edeceğini söyledi.

Medektif

24 Haz 2022 - 00:41 - Haberler

istanbul haber