Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde Deprem Teknolojileri Enstitüsü Çalıştayı

Üniversitemizde Deprem Teknolojileri Enstitüsü Çalıştayı düzenlendi. Prof. Dr. Erdoğan BÜKÜKKASAP Kongre Merkezi’nde gerçekleşen çalıştaya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Genel Sekreter ...

Üniversitemizde Deprem Teknolojileri Enstitüsü Çalıştayı düzenlendi.

Prof. Dr. Erdoğan BÜKÜKKASAP Kongre Merkezi’nde gerçekleşen çalıştaya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, akademik ve idari personel katıldı.

Çalıştayda açılış konuşması yapan Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, konuşmasına depremin Erzincan için ne kadar önemli olduğuna değinerek başladı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin de deprem konu konusunda gerek akademik personeli gerek teknik alt yapısı ile donanımlı olduğunu belirten Rektörümüz,  Deprem Araştırma Enstitüsü ile ilgili  YÖK’e yapılan başvuranların olumlu olarak sonuçlandığını ve Üniversitemizde yakın zamanda Deprem Araştırma Enstitüsünün kurulacağının müjdesini verdi.

13 Mart Yapı Mekaniği Laboratuvarı video gösterisinin ardından başlayan çalıştayda  Okan Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Şevket Özden “Deneyden Deneyime”, ABD Ohio State University -Civil Environmental and Geodetic Engineering öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Sezen “Yapıların Deprem Davranışı” Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliğinden  Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Pınar ise “Lokal Sismik Ağlar ile İnsan Kaynaklı ve Tektonik Depremlerin izlenmesi” konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Çalıştay sonrası deprem alanında uluslararası anlamda önemli çalışmalar yapmış olan  Prof. Dr. Şevket Özden, Prof. Dr. Halil Sezen, Prof. Dr. Alı Pınar’ı rektörlük makamında ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent,  Erzincan’a ve üniversitemize gelerek bizimle deneyim ve bilgilerini paylaştıkları için teşekkürlerini sundu.

Medektif

19 Tem 2022 - 17:13 - Haberler

istanbul haber