Adana Valisi Dr. Süleyman ELBAN, İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

​Adana Valisi Dr. Süleyman ELBAN, Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Personellerle yaptığı tanışma toplantısında tarım sektörü çalışanlarının pandemi döneminde sağlık mensupları kadar halkın sağlıklı gıdaya ulaşması için fedakarca çalıştığını ...

​Adana Valisi Dr. Süleyman ELBAN, Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Personellerle yaptığı tanışma toplantısında tarım sektörü çalışanlarının pandemi döneminde sağlık mensupları kadar halkın sağlıklı gıdaya ulaşması için fedakarca çalıştığını söyledi.

Kuruma gelişinde İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN, müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından karşılanan Vali Dr. Süleyman ELBAN, İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN’den kurum ve kurum çalışmaları hakkında daha sonra müdürlük makamında bilgi aldı. İl Müdürü TEKİN, Akdeniz Meyve Sineği mücadelesi, Karataş Sera Organize Sanayi Bölgesi, Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi, kırsal kalkınma yatırımları başta olmak üzere halen devam eden çalışmalar hakkında Vali ELBAN’a bilgi verdi. Vali ELBAN, yatırımların hayata geçmesiyle Adana’nın tarımsal ekonomide öne çıkacağını ve istihdam açısından da önemli katkısı olacağını söyledi. Bilgilendirme toplantısı sonrası Vali ELBAN’a İl Müdürü TEKIN tarafından içinde Adana’nın yöresel ürünlerinin bulunduğu sepet hediye edildi.

Daha sonra İl Müdürlüğü Toplantı Salonuna geçen Vali ELBAN, burada şube müdürlükleri personelleri ile tanışma toplantısı yaptı. Vali ELBAN, personellere yönelik yaptığı konuşmada tarımın ve özellikle gıdanın son yıllarda çok stratejik bir konu haline geldiğini kaydetti. ELBAN, “Pandemi döneminde gıdanın ve gıdaya ulaşmanın önemi ortaya çıkmıştı. Ukrayna-Rusya savaşı gıdanın stratejik bir konu olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu kritik süreçte, pandemi döneminde beyaz yakalılar kadar tarım sektörü, tarımın çalışanları da halkın daha sağlıklı ve uygun gıdaya ulaşabilmesi için üzerine düşeni yaptı, fedakarca çalıştı. Bu sebeple sizlere de teşekkür ediyoruz. Adana yılın dört mevsimi tarımsal üretimin olduğu bir yer. Birçok üründe ya Türkiye birincisi veya ilk üçte yer alıyor. Bunlara rağmen tarımsal üretim değerinde 8. sırada. Bunu daha yukarılara çıkarmak için hep birlikte çalışmalıyız” dedi. Vali Dr. Süleyman ELBAN, ziyaret sonrası personellerle günün anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi.

20 Tem 2022 - 21:55 - Haberler

istanbul haber