AOSB VE AOSB AGTM İSTİŞARE KURULU’NDAN ANKARA ZİYARETİ

AOSB’de faaliyet gösteren ve Ar-Ge tasarım merkezi olan firmalar, Proje Destek Ofisi’nin öncülüğünde, ASELSAN, HAVELSAN ve ODTÜ Teknokent’e ziyarette bulundular. AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü, ATÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ve AGTM firmalarının katıl...

AOSB’de faaliyet gösteren ve Ar-Ge tasarım merkezi olan firmalar, Proje Destek Ofisi’nin öncülüğünde, ASELSAN, HAVELSAN ve ODTÜ Teknokent’e ziyarette bulundular.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü, ATÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ve AGTM firmalarının katılımcıları ile ilk olarak Aselsan Akyurt tesisleri ziyaret edildi. Burada firmanın çalışmalar yerinde incelenip,  Ar-Ge ve İnovasyon üzerine istişare toplantısı gerçekleştirildi.

ASELSAN yetkililerin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, ASELSAN firması hakkında tanıtım sunumu gerçekleştirildikten sonra AOSB firmaları ile ASELSAN arasında olası işbirlikleri konusu görüşüldü. Ziyaretin sonunda ASELSAN tesisleri gezilerek yapmış oldukları projeler yerinde görülüp, çalışmalar konusunda teknik bir tesis gezisi gerçekleştirildi.

ODTÜ Teknokent’e yapılan ziyarette ise Teknokent yetkililerinin ev sahipliğinde istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda Teknokent yapısı ve içeride çalışan girişimciler konusunda sunum yaparak AOSB AGTM Firmalarına işleyiş yapısı hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Toplantı sonrasında ODTÜ Teknokent içerisinde bulunan girişimcilerden bazıları AOSB AGTM Firmalarına geliştirdikleri projeler konusunda bilgilendirmeler yapıp, Girişimci/Sanayici buluşmaları ile Melek Yatırımcı konuları istişare edildi.

AOS heyeti son ziyareti Havelsan’a gerçekleştirdi. Havelsan yetkililerin ev sahipliğinde toplantı salonlarında yetkililer tarafından firma tanıtım sunumu ve çalışmaları konusunda bilgi verildi. Yapılan sunum sonrası AOSB AGTM Firma yetkilileri tek tek söz alarak firmaları hakkında Havelsan yetkililerine bilgilendirme yaptı. Yapılan bilgilendirmeler kapsamında Havelsan ve AOSB AGTM Firmaları arasında olası işbirlikleri konusunda değerlendirme görüşmeleri gerçekleştirildi.

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

 

 

 

Medektif

20 Tem 2022 - 21:56 - Haberler

istanbul haber