Büyükşehir’in Kültür Sanat Merkezi ‘Kayseri Kalesi’ Yine Dopdolu

Medeniyetlerin beşiği kadim kent Kayseri’de kültür ve sanata ayrı bir özel önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihin eşsiz dokusuyla sanatın buluştuğu adres olan Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi’nde kültür sanat etkinliklerine her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor...

Medeniyetlerin beşiği kadim kent Kayseri’de kültür ve sanata ayrı bir özel önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihin eşsiz dokusuyla sanatın buluştuğu adres olan Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi’nde kültür sanat etkinliklerine her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor.

Tarihi Kayseri Kalesi’ni kültür sanat merkezi haline getiren ve kültür sanat faaliyetlerine ayrı bir önem veren Büyükşehir Belediyesi, Temmuz ve Ağustos aylarında Tarihi Kayseri Kalesi içerisinde düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği ‘Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri’ni çeşitli faaliyetlerle sürdürüyor.

Her cuma, cumartesi ve pazar günleri düzenlenen, vatandaşlardan yoğun ilgi gören ‘Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri’ kapsamında 22 Temmuz 2022 Cuma saat 20.30’da gazeteci yazar Yüksel Kalkan gerçekleştireceği söyleşi ile 24 Temmuz 2022 Pazar saat 20.30’da ise müzisyen Mehmet Saltık sevilen şarkılarını seslendireceği konser ile Kayserililerle buluşacak.

Yediden yetmişe tüm vatandaşlara hitap eden, her cuma, cumartesi ve pazar günleri 18.00-22.30 saatleri arasında düzenlenen ‘Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri’ çerçevesinde konser ve söyleşilerin yanı sıra mehteran gösterisi, çocuk oyunları, tiyatrolar ve yarışmalar gibi çeşitli etkinlikler de yer alıyor.

Medektif

21 Tem 2022 - 20:52 - Haberler

istanbul haber