Sinop Üniversitesi: “Sıfır Atık Projesi” Kapsamında Üniversitemize Teknik Ziyaret

Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılan çalışmaları yerinde görmek ve süreci incelemek için; “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği̇ Bakanlığı Türkiye Çevre Ajansı Başkanlığı” tarafından Üniversitemize teknik ziyaret gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN’ın makamında gerçekleşen z...

Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılan çalışmaları yerinde görmek ve süreci incelemek için; “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği̇ Bakanlığı Türkiye Çevre Ajansı Başkanlığı” tarafından Üniversitemize teknik ziyaret gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN’ın makamında gerçekleşen ziyarete; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Sıfır Atık Sorumlusu Öğr. Gör. Dr. Sayın Dilek GÜMÜŞ, Türkiye Çevre Ajansı Başkanlığı Sıfır Atık Yönetimi Direktörlüğünden Sayın Batuhan AYDOĞAN ve Sayın Gökberk YADİGAROĞLU ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Sayın Ahmet Ali AKYÜZ katıldı.

Ziyarette; çevre ajansı yetkililerine Üniversitemizde yapılan “Sıfır Atık Projesi” çalışmaları ile ilgili detaylı bir rapor sunuldu. Ajans yetkilileri tarafından sahada yapılan inceleme sonucu; Sinop Üniversitesi sıfır atık çalışmaları beğeni ile karşılanarak, diğer kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edebilecek nitelikte olduğu ifade edildi.  

Medektif

22 Tem 2022 - 03:47 - Haberler

istanbul haber