Eğitim Fakültesinde Dekanlar Söyleşisi

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi kuruluşunun 40. yılını düzenlenen söyleşi ile kutladı. Söyleşiye Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal başta olmak üzere Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, Eğitim Fakültesinde daha önce dekanlık görevinde bulunmuş Prof. Dr. Ahmet Konrot, Prof. Dr. Gürhan Ca...

 

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi kuruluşunun 40. yılını düzenlenen söyleşi ile kutladı. Söyleşiye Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal başta olmak üzere Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, Eğitim Fakültesinde daha önce dekanlık görevinde bulunmuş Prof. Dr. Ahmet Konrot, Prof. Dr. Gürhan Can, Prof. Dr. Gül Durmuş Köse, Prof. Dr. Coşkun Bayrak ve çok sayıda öğretim üyesi katılım gösterdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erdal: “Türkiye’nin geleceğini sizler yetiştiriyorsunuz”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “Eğitim Fakültesinin 1959’a kadar dayanan çok köklü bir geçmişi var. O günden bugüne kadar fakültede emeği geçen tüm dekanlarımıza ve hocalarımıza minnettarız. Türkiye’nin geleceğini sizler yetiştiriyorsunuz.  Sadece akademik eğitim değil erdemli insan olmayı öğretmek gibi de çok önemli bir sorumluluğunuz var. Kökleri bu kadar geçmişe giden bir fakültenin mensubu oldukları için tüm dekanlarımıza ve akademik personelimize gönülden teşekkür ediyorum. Umarım daha nice 40 yılları birlikte sağlıkla ve huzurla kutlarız.”

Prof. Dr. Dinç: “Eğitim Fakültesine emek vermiş tüm dekanlara söyleşimize katıldıkları için çok teşekkür ediyorum”

Eğitim Fakültesinin 40. yılında kalabalık bir şekilde bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, “Eğitim Fakültesine emek vermiş tüm dekanlara söyleşimize katıldıkları için çok teşekkür ediyorum. Her bir hocamız kendi döneminde fakültemizi daha iyi yerlere taşımak için var gücüyle çalıştı. Umarım bizler de aynı başarıyı sürdürüp başarılı çalışmalara imza atabiliriz.” dedi.

Prof. Dr. Konrot: “Uygulama Eğitim fakültesi için çok önemli”

Söyleşide konuşma gerçekleştiren Prof. Dr. Ahmet Konrot uygulamalı eğitimin önemine vurgu yaparak, “Eğitim Fakültesi Üniversitemizle birlikte kuruldu. Uygulama, Eğitim Fakültesi için çok önemlidir. Nasıl ki hastanesiz bir tıp fakültesi düşünemezseniz uygulamasız bir eğitim fakültesi de düşünülemez.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Durmuş: “Sadece kendi öğrencilerimizi yetiştirmekle kalmadık”

Milli Eğitim Bakanlığı ile proje yaptıklarını belirten Prof. Dr. Gül Durmuş Köse, “Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri hem kendi öğrencileri için hem de Türk eğitim sistemine fayda sağlayacak projeler için büyük bir titizlikle çalışmaktadır. Bu kapsamda dönemimizde Milli Eğitim ile de ortak projelerimiz vardı. Hocalarımız sadece yüz yüze öğrenci yetiştirmede değil Türkiye’nin her yerinden öğrenci yetiştirmekte de büyük rol oynadılar.” dedi.

Prof. Dr. Bayrak: “Yaptığımız ilk şey birlik beraberlik oluşturmaktı”

Son olarak Eğitim Fakültesinin gelişimine yaptıkları katkılardan bahseden Prof. Dr. Çoşkun Bayrak, “Bir yere geldiğinizde yapmanız gereken ilk şey eksik gördüklerinizi geliştirmektir. Biz buraya geldiğimizde yaptığımız ilk şey takım çalışmasıydı. Bu çerçevede fakültemizde 16 tane koordinatörlük kurduk. Bu şekilde fakültemizin görünürlüğünü arttırdığımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Can: “Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi büyük bir gurur kaynağıdır”

Prof. Dr. Gürhan Can ise, geçmişten günümüze Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinin Türk eğitim sistemine kazandırdığı başarılı, özverili öğretmenlerle büyük bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi. Can, her yeni dönemde daha yenilikçi çalışmalara imza atan Eğitim Fakültesinin hem eğitim kadrosunun hem de öğrencilerinin fark yaratan bir vizyonunun olduğunu da sözlerine ekledi.

Söyleşi Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal’ın konuşmacılara teşekkür belgesi ve hediye takdim etmesiyle sona erdi.

 

Medektif

22 Tem 2022 - 06:17 - Haberler

istanbul haber