Rektörler, Tercihim Eskişehir’in çevrim içi söyleşilerinde öğrencilerle bir araya geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Tercihim Eskişehir” platformunun “Çevrim içi Söyleşileri”nin ilk oturumunda bir araya gelerek “Eskişehir’de Öğrenci Olmak...

Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Tercihim Eskişehir” platformunun “Çevrim içi Söyleşileri”nin ilk oturumunda bir araya gelerek “Eskişehir’de Öğrenci Olmak” konusunu ele aldılar.

Prof. Dr. Erdal: “Öğrencilerimize hem eğitim hem de sosyokültürel pek çok olanağı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Eskişehir’i tercih edecek olan öğrencilere başarılar dileyerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “3 üniversiteye sahip Eskişehir’in caddelerinde, müzelerinde, kampüslerinde sürekli öğrencilerle karşılaşmak büyük bir avantaj. Ayrıca şehir olarak istatistikler de gösteriyor ki Eskişehir, Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden bir tanesi. Anadolu Üniversitesi olarak ise; Açıköğretim ve örgün öğrencilerinin toplamına bakıldığında dünyanın 3. büyük üniversitesi konumundayız. Öğrencilerimize hem eğitim hem de sosyokültürel pek çok olanağı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aday öğrencilere, kariyer planlamalarını üniversiteye girişte yapmalarını tavsiye ediyorum.”

Prof. Dr. Çolak: “Uzman akademik kadrolara sahibiz”

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak ise Eskişehir’in imkânlarının öğrenciler için rahat ve kolay bir ortam yarattığını söyleyerek şunları aktardı: “Uzman akademik kadrolara sahip üniversiteler olduğumuz için öğrencilerimiz Eskişehir’i tercih ettiklerinde nitelikli bir eğitim alacaklar. Önemli bir nokta da Üniversitelerimizin kamu, sanayi iş birliği ve uluslararasılaşma vizyonunun yüksek olması diyebiliriz.”

Prof. Dr. Döğeroğlu: “Öğrenci memnuniyeti açısından yüzde onluk bir dilimde olduğumuzu söyleyebiliriz”

ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Üç büyük üniversite olarak disiplinlerarası yan dal programlarımız ve sektörle birlikte yürüttüğümüz akademilerimiz var. Bu da öğrencilerimize hem kaliteli bir eğitim imkânı hem de sektörleri tanıma şansı sunuyor. Bu imkânların faydalarına baktığımızda öğrenci memnuniyeti açısından yüzde onluk bir dilimde olduğumuzu söyleyebiliriz.”

Medektif

23 Tem 2022 - 02:51 - Haberler

istanbul haber