Çevrim içi söyleşilerin konuğu oyuncu Çağdaş Onur Öztürk oldu

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin “Bir Şehir Üç Üniversite” sloganından hareketle düzenledikleri Tercihim Eskişehir Platformu “Zirve Konukları ile Çevrim içi Söyleşiler” etkinliği, Anadolu Üniversitesi tarafından çevrim içi olarak gerçekleşti...

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin “Bir Şehir Üç Üniversite” sloganından hareketle düzenledikleri Tercihim Eskişehir Platformu “Zirve Konukları ile Çevrim içi Söyleşiler” etkinliği, Anadolu Üniversitesi tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Zirve söyleşilerinin çevrim içi ilk yayın konuğu Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü mezunu başarılı oyuncu Çağdaş Onur Öztürk, öğrenci adayları ile buluştu. 

Öztürk: “Bir kere daha üniversite sınavına girseydim tekrar Eskişehir’i tercih ederdim”

Eskişehir, Anadolu Üniversitesi ve öğrencilik anılarını katılımcılarla paylaşan oyuncu Çağdaş Onur Öztürk şunları söyledi: “Eskişehir insan birikimi ve kültürü anlamında ülkemizin en çağdaş kentlerinden biri. Büyük şehirde arayacağım ve beni besleyecek çok şey Eskişehir’de var. Müzeleri, sosyal alanları, kültür ve sanat etkinlikleri ile Eskişehir’in nasıl bir öğrenci kenti olduğunu anlamanız mümkün. Anadolu Üniversitesinin sunduğu imkânlarla dünyaca ünlü sanatçılardan öğretiler kazanma şansı yakaladım ve bu da aldığım tiyatro eğitimini çok farklı kıldı. Bunun yanı sıra Anadolu Üniversitesi’nde yetişen çok değerli öğrencilerimiz var. O öğrencilerimizi iyi yerlerde görmek de ayrıca mutluluk verici. Tüm bunların yanı sıra öğrencilik yılları, anı biriktirme ve yaşamınıza yön verdiğiniz bir dönem. Dolayısıyla bu dönemleri mutlu geçirmek önemli. Öğrenci adayları unutmamalı ki görülmesi gereken bir şehir ve üniversite var. Eskişehir’de ve Anadolu Üniversitesi’nde okuduğum için gurur duyuyorum ve bunu da her yerde dile getiriyorum.”

 

Medektif

23 Tem 2022 - 03:04 - Haberler

istanbul haber