ŞEHİR VE ÇOCUK KANALI DOPDOLU!

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Şehir ve Çocuk” Youtube kanalı, tamamen güvenli ve eğlenceli farklı temadaki içerikleri miniklerle buluşturmaya devam ediyor.  Şehir ve Çocuk YouTube Kanalı’nda Bıyık Bey Düş Ormanı’nda, Aşçı Ramazan Usta ve Resim Zamanı program...

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Şehir ve Çocuk” Youtube kanalı, tamamen güvenli ve eğlenceli farklı temadaki içerikleri miniklerle buluşturmaya devam ediyor.  Şehir ve Çocuk YouTube Kanalı’nda Bıyık Bey Düş Ormanı’nda, Aşçı Ramazan Usta ve Resim Zamanı programları ile minikler hem öğreniyor hem eğleniyor.

En sevilen şarkıları, eğitici ve öğretici programları evlere taşıyan YouTube kanalında Aşçı Ramazan Usta, lezzetli yemeklerin sırrını miniklerle paylaşıyor. Kiki ile renkli ve komik diyalogların gerçekleştiği programda Ramazan Usta, minikleri mutfağa davet ederek yemek tarifleri paylaşıyor. Kanalda Resim Zamanı programı ile birbirinden güzel ve eğlenceli resimlerle her bölümde farklı resim teknikleri öğretiliyor.

Şehir ve Çocuk Youtube Kanalı’nda yayınlanan “Bıyık Bey Düş Ormanı’nda” adlı çizgi filmde ise evsiz kalan Bıyık Bey’in ormanda başından geçen maceralar miniklere heyecan dolu anlar yaşatıyor. Kanalda ayrıca çok sevilen “Basamak” adlı eğitici bir şarkı da yer alıyor.

Çocuk kitapları yazarı ve Bıyık Bey Düş Ormanı’nda adlı çizgi filmin senaristi Suheyla Sancar, “Bıyık Bey doğallığıyla, neşesiyle dost olacak bir karakter. Onlara didaktik bir dille bir şeyler öğretme çabası taşımıyor. Bir gün şehirden çıkıyor ve başka hiçbir yerde bir arada göremeyeceğiniz hayvanların yaşadığı bir ormana ulaşıyor. Bu orman gerçekten de ancak düşlerde var olabilir çünkü Kur’an-ı Kerim’de adı geçen hayvanlar bu ormanda dostça birlikte yaşıyor. Fakat Bıyık Bey bir kedi ve Kur’an-ı Kerim’de ismi anılmıyor. İşte hikâye tam da bunu anlatıyor” diyerek çizgi filmin içeriğini anlatıyor.

Siz de yavrularınızın güvenli ve eğlenceli içeriklere ulaşmasını istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Şehir ve Çocuk YouTube kanalına buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.

Medektif

25 Tem 2022 - 21:20 - Haberler

istanbul haber