ZİRAİ İLAÇ BAYİLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından zirai ilaç bayilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı açılışında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN, zirai ilaç bayilerinin s...

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından zirai ilaç bayilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı açılışında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN, zirai ilaç bayilerinin sahada üreticinin sağ kolu olduğunu belirterek, sağlıklı üretim için üretici-bayi ilişkisinin önemli olduğunu söyledi. Türkiye’nin yaş sebze ve meyve ihracatında kalıntı sorununun en önemli konulardan biri olduğunu vurgulayan İl Müdürü TEKİN, “Burada zirai ilaç bayilerimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Üreticilerimizin doğru ilacı doğru zamanda kullanarak  kalıntı sorunu oluşmaması için iyi yönlendirilmesi gerekiyor.” dedi. Daha önce yapılan toplantılarda ortaya konulan sorunların rapor halinde bakanlığa sunulduğunu ve bu sorunların bir kısmının çözüme kavuşma aşamasında olduğunu kaydeden TEKİN, bundan sonraki dönemde de var olan sorunları işbirliği içinde çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını ifade etti.

Toplantıda zirai ilaç bayilerine Zirai İlaç Takip Sistemi başta olmak üzere güncel mevzuat konuları hakkında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik personelleri tarafından bilgilendirme yapıldı.

26 Tem 2022 - 20:23 - Haberler

istanbul haber