DPÜ Guinness Rekorlar Kitabı İçin İlk İmzayı Attı

DPÜ’den Türk Kızılay Kütahya Şubesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılacak 3.743 metrelik Türk Bayrağı ile Kütahya’nın Guinness Rekorlar Kitabında yer alması için iş birliği sözleşmesi imzaladı. DPÜ, Guiness Rekorlar Kitabı’na girecek etkinliğe hazırlanıyor. Zaferi...

DPÜ’den Türk Kızılay Kütahya Şubesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılacak 3.743 metrelik Türk Bayrağı ile Kütahya’nın Guinness Rekorlar Kitabında yer alması için iş birliği sözleşmesi imzaladı.

DPÜ, Guiness Rekorlar Kitabı’na girecek etkinliğe hazırlanıyor.

Zaferin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Kütahya’da 3.743 metrelik bir bayrağın açılmasını öngören 30 Ağustos Zafer Bayramı Bayrak Etkinliği başlıklı etkinliğin düzenlenmesi için Üniversitemizle beraber Türk Kızılay Kütahya Şubesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonunun (AKİF) taraf olduğu bir protokol imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen törende tarafları Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Türk Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonunu Başkanı Adil Emsen temsil etti. 

Bu kapsamda Üniversitemiz 3.743 meterlik bayrağın saklanması, korunması ve etkinlik alanına getirilmesinden sorumlu olacak. Bunun yanında etkinliğin tanıtım faaliyetleri de DPÜ tarafından yürütülecek. Protokolle Türk Kızılay Kütahya Şubesine etkinliğin düzenlenmesi için Kütahya ilindeki bürokratik süreçlerin tamamlanması, AKİF’e ise etkinliğin rekor olarak kaydedilmesi için Guinness Türkiye Temsilciliğiyle temas kurma görevleri verildi.

Atılan imzaların ardından taraflar, 30 Ağustos Zafer Bayramı Bayrak Etkinliği’nin gerçekleşmesi için özverili biçimde çalışacaklarını beyan ettiler.

Medektif

28 Tem 2022 - 22:14 - Haberler

istanbul haber