Sinop Üniversitesi: Üniversitemiz ile Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) ve Sinop ve Sinoplular Gastronomi Derneği Arasında İyi Niyet Protokolü

Üniversitemiz ile Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) ve Sinop ve Sinoplular Gastronomi Derneği arasında yapılacak iş birliğine ilişkin “iyi niyet protokolü” imzalandı. Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cün...

Üniversitemiz ile Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) ve Sinop ve Sinoplular Gastronomi Derneği arasında yapılacak iş birliğine ilişkin “iyi niyet protokolü” imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) Başkanı Sayın Hasan DALKIRAN, Sinop ve Sinoplular Gastronomi Derneği Başkanı Sayın Muzaffer ELİK, Sinop ve Sinoplular Gastronomi Derneği Sinop Şube Temsilcisi Sayın Handan YILMAZER TURAN ile Erfelek Güncel Haber Muhabiri Sayın Erkan AKSU katıldı.

Hazırlanan protokol kapsamında; Sinop Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunda eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere; mutfak ile ilgili ortak çalışmaların yürütülmesi, alan öğrencilerinin yeterliliklerinin arttırılarak sektörde istihdamının sağlanması, sektör çalışanlarının mesleki bilgilerinin geliştirilerek yeterliliklerinin belgelendirilmesi konularında ve taraflarca uygun görülen tüm alanlarda planlı çalışmalar yürüterek eğitim hizmetlerinin niteliğini arttırmak, eğitim ve araştırma faaliyetlerini geliştirmek amacı ile sosyal ve bilimsel bir dizi faaliyetin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Üniversitemiz ile Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) ve Sinop ve Sinoplular Gastronomi Derneği arasında hazırlanan iş birliği protokolü Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, SİNDEF Başkanı Sayın Hasan DALKIRAN ile Sinop ve Sinoplular Gastronomi Derneği Başkanı Sayın Muzaffer ELİK tarafından imza altına alındı.

Medektif

29 Tem 2022 - 18:01 - Haberler

istanbul haber