Rektör Polat TRT Haber Canlı Yayın Konuğu Oldu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, TRT Haber’de yayınlanan Nurya Yardımcı ve Süleyman Beledioğlu moderatörlüğünü yaptığı “Eğitim Editörü” canlı yayınında KBÜ’ yü tanıtarak üniversite aday öğrencilere seslendi. Rektör Polat üniversite adaylarının tercih dönemine yönelik gerçekl...

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, TRT Haber’de yayınlanan Nurya Yardımcı ve Süleyman Beledioğlu moderatörlüğünü yaptığı “Eğitim Editörü” canlı yayınında KBÜ’ yü tanıtarak üniversite aday öğrencilere seslendi.

Rektör Polat üniversite adaylarının tercih dönemine yönelik gerçekleştirilen programda Karabük Üniversitesinin öğrencilere sunulan imkanlar, dünya sıralamasındaki başarısı ile ilgili pek çok soruyu yanıtladı.

“Doğru tercih, parlak gelecek.”

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, öğrencilerin geleceklerini şekillendirmek için atacağı önemli bir adım olan tercih sürecinde önerilerde bulundu. Rektör Polat “Pandemi süreci bize birçok şey öğretti. Dünya çapında milyonlarca insanın çalışma biçiminde değişikliğe sebep olmasının yanında bazı yeni mesleklerin doğmasını da sağladı. Bununla beraber herkesin istediği bölümü tercih etmesi önemli. Ailesinin zoru ile tıp fakültesine gelip mutsuz olan öğrenciler var. Öğrencilerin ne istediğini iyi tespit etmesi gerekir. Gençlerimizin meslek seçiminde değişken geleceği de dikkate almalarını öneririm.” dedi.

“Türkiye´de il nüfusuna oranla en fazla  öğrencinin bulunduğu il Karabük.”

KBÜ Rektörü ”KBÜ’de 97 farklı ülkeden on iki bini aşkın uluslararası öğrencimiz var. 350 farklı üniversite, kurum ve kuruluşlarla anlaşmalarımız var. Bunun için çalışmalarımız ziyaretlerimiz hız kesmeden devam ediyor. KBÜ son üç yılda dünyanın en iyi üniversitesi yer alıyor. Karabük Üniversitesine eğitim almanız için hepinizi bekliyorum.” dedi.

 

Medektif

29 Tem 2022 - 19:15 - Haberler

istanbul haber