İl Müdürümüz Gürsel Ekmekci’nin Muharrem Ayı Mesajı

Muharrem ayının 10. gününde vuku bulan ve İslam Alemi’ni derinden yaralayan Kerbela acısı, hangi meşrep ve mezhepten olursa olsun tüm Müslümanların yüreğini yakan unutulmaz bir ızdıraptır. Hz. Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt`ten birçok masumun acımasızca şehit edilmesi tüm İ...

Muharrem ayının 10. gününde vuku bulan ve İslam Alemi’ni derinden yaralayan Kerbela acısı, hangi meşrep ve mezhepten olursa olsun tüm Müslümanların yüreğini yakan unutulmaz bir ızdıraptır.

Hz. Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt`ten birçok masumun acımasızca şehit edilmesi tüm İslam Alemi’nin kalbinde iz bırakan derin bir yaradır.

Birliğimizin ve beraberliğimizin daha da arttığı günlerde gözlerimiz daima doğruluğa ve kardeşliğe baksın; yüreğimiz sevgi, saygı ve hoşgörüyle çarpsın.

Bu duygu ve düşüncelerle; Muharrem Ayı’nın tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diliyor, Kerbela şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.

Böyle acıların tekrar yaşanmamasını canı gönülden diliyor, tutulan oruçların Hakk katında kabul olmasını niyaz ediyorum.

Medektif

31 Tem 2022 - 09:46 - Haberler

istanbul haber