Hastane Katlı Otopark Projesinde çalışmalar devam ediyor  

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında imzalanan iş birliği protokolüyle Mart ayında temeli atılarak yapımına başlanan katlı otoparkta inşaat çalışmaları devam ediyor. Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçen Akde...

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında imzalanan iş birliği protokolüyle Mart ayında temeli atılarak yapımına başlanan katlı otoparkta inşaat çalışmaları devam ediyor.

Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçen Akdeniz Üniversitesi Katlı Otopark Projesi hızla ilerliyor. Hastane Yerleşkesinde başlanan 1797 araç kapasiteli Katlı Otopark Projesinde inşaatında yüzde 60 seviyelerine yaklaşıldı. Projede ilk imzalar 29 Haziran 2021 tarihinde atılmıştı. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasında imzalanan iş birliği protokolünün ardından ise projenin temel atma töreni 16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşmişti.

PROJE PLANLANAN ZAMANDA İLERLİYOR

Temel atma töreninin üzerinden 5 ay geçmişken, Katlı Otopark Projesi’nde dolgu ve kolon imalatları tamamlandı. Ayrıca otoparkın 1. kat çalışmaları yüzde 30 oranında tamamlanırken, ekiplerin 2. katta kalıp ve demir imalatları ise aynı hızda devam ediyor. Yüzde 60 seviyelerine yaklaşan projeyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yerleşkesindeki 13 bin 200 metrekare alan üzerine toplamda zemin artı 3 katta 54 bin 430 metrekare inşaat yapılacak.

KONFORLU HİZMET SUNACAK

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınları için büyük problem olan otopark sorununun çok kısa bir zaman sonra ortadan kalkacağını söyleyen Rektör Özkan, bu problemi ortadan kaldırmak için Büyükşehir Belediyesi iş birliği içinde yaptıkları otopark inşaatında sona yaklaşıldığını ifade etti. 5 ay gibi bir sürede otopark inşaatının yaklaşık %60’ının tamamlandığını belirten Rektör Özkan “Yıl sonuna kadar otopark inşaatının tamamlanmasını bekliyoruz. Otoparkın halkımızın hizmetine açılmasıyla vatandaşlarımız randevuya gecikme, sırasını kaçırma gibi sorunlarla karşılaşmadan hastanemizden aldığı hizmetin daha konforlu hale geleceğine inanıyorum.” dedi. Katlı otopark aynı zamanda acil afet toplanma alanı olarak da kullanılarak kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacak.

 

Medektif

04 Ağu 2022 - 08:48 - Haberler

istanbul haber