KADAUM’dan Çukurcalılara Eğitim Semineri

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık sağlamak amacıyla Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KADAUM) tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi etkinliği kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan Hakkâri’nin Çukurca İlçesi’nde bulunan Çukurca Gençli...

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık sağlamak amacıyla Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KADAUM) tarafından Sosyal Sorumluluk Projesi etkinliği kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan Hakkâri’nin Çukurca İlçesi’nde bulunan Çukurca Gençlik Merkezi’ndeki gençlere ve çocuklara yönelik “Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar” başlıklı sunum gerçekleştirildi.

 

Çukurca Kaymakamlığı işbirliğiyle düzenlenen ve KADAUM Merkez Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan tarafından gerçekleştirilen “Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar” başlıklı sunuma Çukurcalılar yoğun ilgi gösterirken, sunumda eğitimin önemine vurgu yapıldı.

Özellikle kız çocuklarının eğitiminin önemli olduğunu anlatan Prof. Dr. Bozdoğan ayrıca, Çukurca’da bulunan kamu kurumlarındaki ve özel işletmelerdeki kadınları rol model olarak gösterdi.  

Eğitim semineri Prof. Dr. Bozdoğan’ın gençler ve çocukların sorularını cevaplamasıyla son buldu.

Medektif

05 Ağu 2022 - 01:48 - Haberler

istanbul haber