Kırıkkale’de “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” çalışmaları

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de temel eğitim okullarının...

 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” çalışmaları devam ediyor.

Proje kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de temel eğitim okullarının altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek uygulamaları bir bir hayata geçiriliyor.

Proje çalışmalarıyla ilgili Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu okul yöneticileriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Telefoncu’nun yanı sıra Bakanlık Temsilcisi Süleyman Baran, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün ve Serkan Akpınar ile okul müdürleri katıldı.

Gelecek eğitim öğretim döneminde öğrencileri daha güzel eğitim öğretim ortamlarının beklediğini belirten Telefoncu, yaptığı açıklamada bakanlık tarafından hayata geçirilen “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” ile kentteki bazı okulların iyileştirme çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

Toplantı, teknik konuların ve merak edilen soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.

Medektif

05 Ağu 2022 - 12:21 - Haberler

istanbul haber