Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı Heyeti Rektör Çiftçi’yi Ziyaret Etti

Kurulduğu günden bu yana, ülkemiz, gençlerimiz ve akademik dünya için çalışan Çankırı Karatekin Üniversitesi, birikim, tecrübe ve imkanlarını bu amaçla kullanmaya devam ediyor. Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı ile süregelen uzun işbirliği kapsamında ise bilgi birikimi ve imkanlarını Cibut...

Kurulduğu günden bu yana, ülkemiz, gençlerimiz ve akademik dünya için çalışan Çankırı Karatekin Üniversitesi, birikim, tecrübe ve imkanlarını bu amaçla kullanmaya devam ediyor. Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı ile süregelen uzun işbirliği kapsamında ise bilgi birikimi ve imkanlarını Cibutili öğrencilere sunmaktadır.

 Cibuti Üniversitesinden mezun olan başarılı öğrencilere tarafından verilen yurtdışı eğitim bursu ile üniversitemizde yüksek lisans eğitimi alması planlanan öğrencilere ilişkin temaslarda bulunmak üzere bir heyet Rektör Çiftçi’yi ziyaret etti.

Bakan Danışmanı Dr. Fahmi Ahmed Mohamed, Türkiye’de farklı konularda işbirliği yaptıkları 3 üniversiteden biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesinin öğrencilere sunduğu eğitim kalitesinden ve imkanlardan son derece memnun olduklarını ve gelecek akademik yıl için yaklaşık 60 öğrenciyi yüksek lisans eğitimi için göndermeyi arzu ettiklerini dile getirdi. Ziyarette ayrıca mevcut öğrencilere ilişkin bir değerlendirme yapılarak Cibuti Cumhuriyet’inin öğrencilerden beklentilerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

 Rektör Çiftçi, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı benimsediğini ve öğrencilere sunulan imkan fırsatların geliştirilmesi için sürekli çalışmaya devam ettiklerini belirterek Cibuti ile süregelen işbirliğinden ve burs almaya hak kazan öğrencileri Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne kabul etmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Ziyaret misafirlere takdim edilen hediyelerle neticelendirildi.

 

Medektif

16 Ağu 2022 - 18:41 - Haberler

istanbul haber