ASELSAN’dan İTÜ’lü 4 Projeye Destek

ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı dahilinde yapılan Tohum Proje Destekleri’nde Birinci Başvuru Dönemi sonuçları açıklandı. Program kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 4 proje destek almaya hak kazandı. ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı kapsamında yürütülen yüksek lisans v...

ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı dahilinde yapılan Tohum Proje Destekleri’nde Birinci Başvuru Dönemi sonuçları açıklandı. Program kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 4 proje destek almaya hak kazandı.

ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı kapsamında yürütülen yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarının araştırması ve geliştirmesi faaliyetlerini desteklemek, tez çalışmalarının imkânlarının genişletilmesi ve bu çalışmaların yaratacağı katma değeri artırmak amacıyla yürürlüğe giren ASELSAN Akademi Araştırma – Tohum Proje Desteklerinde 1. Dönem Başvuru sonuçları açıklandı.

2022 yılı “ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı” kapsamında sunulan proje önerileri değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirme sonucunda İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 4 proje destek almaya hak kazandı.

Proje destekleri kapsamında; sarf malzeme, konferans katılım, makine/teçhizat gibi harcama kalemlerinde katkı sunuluyor. Tohum Projeleri’nde yüksek lisans tezleri 44 bin dolara, doktora tezleri ise 50 bin dolara kadar destek alabiliyor. Bu kapsamda belirlenen projeler ASELSAN öz kaynaklarından hızlı ve kolay işletilebilir bir şekilde destek alabiliyor.

ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı kapsamında desteklenen projeler; ASELSAN’a katkısı, bilimsel araştırmalara katkı verme potansiyeli, ürüne dönüşebilirliği ve yenilikçi yönü gibi ölçütlere göre değerlendiriliyor.

Değerlendirilme kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden destek alan projeler şöyle sıralandı:

Medektif

18 Ağu 2022 - 09:41 - Haberler

istanbul haber