Sinop Üniversitesi: Modern ve Konforlu Yurtlar Öğrencilerimizi Bekliyor

Sinop Üniversitesi, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından hizmete sunulan; ormana komşu, deniz manzaralı ve konforlu yurt imkanlarıyla öğrencilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Üniversitemizi tercih eden öğrenciler için hazırlanan KYK yurtları; ulaşım kolaylığı, yemyeşil doğası ve sunduğu hizmetlerle dikk...

Sinop Üniversitesi, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından hizmete sunulan; ormana komşu, deniz manzaralı ve konforlu yurt imkanlarıyla öğrencilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Üniversitemizi tercih eden öğrenciler için hazırlanan KYK yurtları; ulaşım kolaylığı, yemyeşil doğası ve sunduğu hizmetlerle dikkat çekerken, 2022 yılı itibari ile Sinop merkez, Boyabat, Ayancık ve Türkeli ilçelerinde 3655 kız, 1798 erkek öğrenci olmak üzere toplam 5453 öğrenciye hizmet vermeyi amaçlıyor.

Öğrencilerin her türlü ihtiyacının düşünüldüğü yurtlarımızda, konforlu odalar, son model makinelerin bulunduğu çamaşırhane, ferah yemekhane, modern şartlara uygun konferans solonu, özel etüt ve dinlenme odaları ile sosyal kullanım alanları öğrencilerimizi bekliyor.

Ayrıca öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendireceği spor alanlarında da son hazırlıklar tamamlanıyor.

Öte yandan yeni akademik yılda yurt kapasitesinin artırılması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Medektif

18 Ağu 2022 - 20:14 - Haberler

istanbul haber