Sivas'ta Kur'an kursunda mezuniyet sevinci

Sivas Belediyesi tarafından Yaz Kur’an Kursunu tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.SİVAS (İGFA) Altuntabak Mahallesi’...

Sivas Belediyesi tarafından Yaz Kur’an Kursunu tamamlayan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

SİVAS - Altuntabak Mahallesi’nde bulunan; Yeraltı Cami, Kütüklü Cami, Ali Muhtar Cami, Altuntabak Cami ve Hacı Mahmut Cami’de eğitim alan yaklaşık 250 öğrencinin katıldığı etkinlik, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Törene; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Müftüsü Remzi Pehlivan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım ve Kur’an öğreticileri ile öğrencilerin velileri de iştirak etti.

Etkinlikte ilk olarak konuşan Altuntabak Mahallesi Muhtarı Fatih Yılmaz, Kur’an öğrenen öğrencilere ve öğreten hocalara teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, yaz dönemi boyunca kıymetli çocukların değerli hocaları gözetiminde Kuran’ı öğrenmeye gayret ettiklerini belirterek, "Bu çalışmalarda emeği geçenler ile birlikte bu etkinliğin düzenlenmesine vesile olan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Gençlerimiz ve çocuklarımız yaz boyunca hem tatillerini yaptılar hem de kendilerini daha iyi yetiştirmek adına dinimizin direği Kuran-ı Kerim’i öğrenmek adına bir irade ortaya koydular. Hocalarımız da camilerde mesai harcayarak bugüne getirdiler. Hocalarımıza teşekkür ediyorum gençlerimizi de kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ilahiler okunarak Nasrettin Hoca gösterisi eşliğinde çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

24 Ağu 2022 - 13:37 - Yaşam

istanbul haber