Reklamı Kapat

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: Öğrencilerimizin TEKNOFEST Başarısı

ESOGÜ MPGK Roket Takımı, TEKNOFEST-Roketsan iş birliği ile Roketsan Atış Alanı’nda (Aksaray) düzenlenen TEKNOFEST Orta İrtifa Roket Yarışması’nda 500 yarışmacı takım arasında ilk 25’te yer aldı. Yıl içerisinde Ön Tasarım Raporu, Kritik Tasarım Raporu ve Atışa Hazırlık Raporu gibi detaylı ve zor rapo...

ESOGÜ MPGK Roket Takımı, TEKNOFEST-Roketsan iş birliği ile Roketsan Atış Alanı’nda (Aksaray) düzenlenen TEKNOFEST Orta İrtifa Roket Yarışması’nda 500 yarışmacı takım arasında ilk 25’te yer aldı.

Yıl içerisinde Ön Tasarım Raporu, Kritik Tasarım Raporu ve Atışa Hazırlık Raporu gibi detaylı ve zor raporlama aşamalarını geçen takım yarışma sırasında uçuşlarını başarıyla gerçekleştirdi.

Duygu ve düşüncelerini ESOGÜ Haber’e anlatan takım üyeleri heyecanlı, mutlu ve gururlu olduklarını ifade ederek başarılarının iki yıldır süren zorlu bir maratonun sonucu olduğunu söylediler. Danışman öğretim üyesi Dr. Öğr.Üyesi Gökhan Dındış ile her türlü atölye ihtiyacında yanlarında olan TEKNOGİM’e teşekkürlerini ileten takımın yakın vadeli hedefinde füzenin tasarımını tamamen kendi imkanları ile yapmak yer alıyor.

Aviyonik Ekibi

Mekanik Ekibi

Danışman

Medektif

23 Eyl 2022 - 16:11 - Haberler