5. Uluslararası Açık Ve Uzaktan Öğrenme Konferansı (IODL 2022) başarıyla tamamlandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından düzenlenen ve açık ve uzaktan öğrenme alanının dünyadaki önde gelen konferanslarından biri olan 5. Uluslararası Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı (International Open & Distance Learning Conference – IODL 2022) 28-30 Eylül tarihleri arasında Yunus ...

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından düzenlenen ve açık ve uzaktan öğrenme alanının dünyadaki önde gelen konferanslarından biri olan 5. Uluslararası Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı (International Open & Distance Learning Conference – IODL 2022) 28-30 Eylül tarihleri arasında Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi’nde yapıldı.

Açıköğretim Sistemi’nin kuruluşunun 40. Yılı etkinlikleri kapsamında “Disruptive Change (Eğitimde Yıkıcı Değişim)” temasıyla düzenlenen IODL 2022’de açık ve uzaktan öğrenme alanının dünya çapında tanınmış isimleri olan Prof. Ojat Darojat, Prof. Mark Brown, Prof. Asha Singh Kanwar, Prof. Olaf Zawacki-Richter, Prof. Som Naidu ve Prof. Chih-Hsiung Tu davetli konuşmacı olarak konuşmalarını gerçekleştirdi. Hibrit olarak gerçekleştirilen konferansa 20 ülkeden 300’den fazla kişi katıldı. Etkinlikte çevrimiçi ve yüz yüze olmak üzere toplam 223 bildiri, 7 panel, 3 sponsor sunumu ve 2 workshop yer aldı. Etkinlik alanında Üniversitemiz ve Açıköğretim Sistemi’ne ait stantların yanı sıra eğitim teknolojileri alanında çalışan firmalar da stant açarak ürünlerini tanıttı. Oturumların tamamlanmasıyla gerçekleştirilen kapanış töreninin ardından katılımcılar için 1 Ekim Cumartesi günü Eskişehir şehir merkezinin tarihi ve turistik mekânlarını içeren bir sosyal program düzenlendi.

Medektif

02 Eki 2022 - 00:59 - Haberler

istanbul haber