Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi Kapsamında Tohumlar Dağıtıldı

​Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi ile nadasa ayrılan alanlar ile işlemeli tarıma uygun olmayan alanlar öncelikli olmak üzere, uygun tarımsal üretim yöntemleri kullanmak suretiyle bitkisel üretimin artırılması kapsamında çalışmalar yürütülmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı Bi...

​Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi ile nadasa ayrılan alanlar ile işlemeli tarıma uygun olmayan alanlar öncelikli olmak üzere, uygun tarımsal üretim yöntemleri kullanmak suretiyle bitkisel üretimin artırılması kapsamında çalışmalar yürütülmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nün Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında İl Müdürlüğümüzce hazırlanan  “Artvin İli Yusufeli İlçesi Köylerinde Arpa Yetiştiriciliği”  alt projesi dahilinde  Yusufeli İlçesinde 60 üreticiye 12 ton arpa tohumu; ” Artvin İli Yusufeli İlçesi Köylerinde Buğday Yetiştiriciliği”  alt projesi dahilinde de Yusufeli İlçesinde 47 üreticiye 11 ton buğday tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun…

05 Eki 2022 - 21:37 - Haberler

istanbul haber