DİCLE ÜNİVERSİTESİ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI BÖLGESEL KARİYER FUARI DİCLE ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI BÖLGESEL KARİYER FUARI DİCLE ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda düzenlenen “Yetenek Her Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları”nın 2023 yılı etkinliklerine yönelik hazırlık toplantısı gerçekle...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI BÖLGESEL KARİYER FUARI DİCLE ÜNİVERSİTESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda düzenlenen “Yetenek Her Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları”nın 2023 yılı etkinliklerine yönelik hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen toplantıya, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Işık Yeşim Erdamar ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Selim Erdamar katıldı.

Hazırlık toplantısı akabinde Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç TRT’de Dicle Üniversitesinin akademik, idari ve faaliyetleri yönünden çalışmaları aktardı. Bunun yanında Dicle Üniversitesi Kariyer Merkezinin yetenek kapısı, kariyer kapısı ve ulusal staj programlarının faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.

Gerçekleşen toplantıda “Yetenek Her Yerde Bölgesel Kariyer Fuarı”nın ve “Güneydoğu Bölgesi Bölgesel Kariyer Fuarı”nın koordinatörlüğü Dicle Üniversitesine verilmiş oldu.

Bu fuarlar öğrenci ve mezunların, kurum ve kuruluşları tanımaları ve istihdam noktasında iş gücünde bulunan şirketlere iş ve staj başvuru yapabilmeleri açısından önemli bir çalışma olacak. 

Dicle Üniversitesi koordinatörlüğünde Batman, Bingöl, Fırat, İnönü, Malatya Turgut Özal ve Mardin Artuklu Üniversitelerinin paydaş olacağı büyük bir kariyer fuarı gerçekleştirilecek.

Medektif

07 Eki 2022 - 22:13 - Haberler

istanbul haber