Üniversitemiz, Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde Ülkemizi Temsil Etti

Mardin Artuklu Üniversitemiz, insanları ve mekanları, ortak tarih ve kültürel miras ağlar üzerinde bir araya getirerek Avrupa’nın zengin ve geniş mirasının keşfedilmesini ve ziyaret edilmesini amaçlayan Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde ülkemizi temsil etti.  Üniversitemizin Türkiye’den tek üye konu...

Mardin Artuklu Üniversitemiz, insanları ve mekanları, ortak tarih ve kültürel miras ağlar üzerinde bir araya getirerek Avrupa’nın zengin ve geniş mirasının keşfedilmesini ve ziyaret edilmesini amaçlayan Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde ülkemizi temsil etti. 

Üniversitemizin Türkiye’den tek üye konumda olduğu “Avrupa Kültür Rotaları Konseyi” tarafından düzenlenen Danışma toplantısı Yunanistan’ın Girit şehrinde gerçekleşti. 

Avrupa Kültür Rotaları Konseyinde Türkiye’den tek üye olan Üniversitemizi temsil etmek üzere Rektör Yardımcımız ve Turizm Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Serhat Harman konsey toplantısına katıldı.

Toplantıya Mardin Artuklu Üniversitesi dışında konsey üyelerinden olan Birmingham Üniversitesi (İngiltere), Mid Sweden Üniversitesi (İsveç), Nitra Üniversitesi (Slovakya), Lübnan Amerikan Üniversitesi (Lübnan), Santiago de Compostela Üniversiteler Birliği (İspanya) temsilcileri katıldı. 

Konsey üyelerinin gerçekleştirilen danışma toplantısında fikir alışverişlerinde bulunarak birliğin geleceği hakkında stratejik kararlar alındığını belirten Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Artuklu Üniversitesi olarak bu birlik içerisinde yer alıp şehrimizi ve ülkemizi temsil etmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Hem üniversitemizi hem de Mardin şehrimizi bu etkinlikte tanıtma şansı da bulduklarını kaydeden Harman,  ayrıca toplantı sırasında işbirliği yapmak üzere ikili görüşmelerin yapıldığını ve yakın zaman içerisinde yeni anlaşmaların imzalanacağını belirtti.

Medektif

13 Eki 2022 - 16:48 - Haberler

istanbul haber