Reklamı Kapat

TRT “Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında” Çankırı Karatekin Üniversitesi Finalde

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda Çankırı Karatekin Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri 2 proje ile adlarını finale yazdırmayı başardı. Danışmanlığını Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr Tun...

TRT “Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında” Çankırı Karatekin Üniversitesi Finalde

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda Çankırı Karatekin Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencileri 2 proje ile adlarını finale yazdırmayı başardı.

Danışmanlığını Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr Tunç Boran’ın, yönetmenliğini ise Muhammet Ali Akpınar’ın yaptığı “Tükeniş” adlı kısa film, görsel yayıncılık dalında; danışmanlığını Öğr. Gör. Salih Köse’nin yaptığı, yapımını Nisa Nur Küsmen, Emre Taş ve Alperen Ayhan’ın üstendiği “Geçmişin Gölgesinde” adlı radyo belgeseli ise radyo yayıncılığı dalında finale kalmaya hak kazandı.

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tunç Boran, “115 üniversiteden 2213 öğrencinin 1615 proje ile katıldığı yarışmada öğrencilerimiz kendi kategorilerinde son 10’a kalarak bizleri yeniden gururlandırmıştır. Umuyorum ki öğrencilerimiz alacakları ödüllerle emeklerini taçlandıracak, ailelerine ve bizlere büyük bir mutluluk yaşatacaklardır.” şeklinde konuştu.

Ödül töreni, 24 Ekim 2022 Pazartesi günü TRT 2 ekranlarından canlı olarak yayınlanacaktır.

Medektif

18 Eki 2022 - 09:12 - Haberler

istanbul haber