ÇAKÜ’den Kazakistan, Fas ve Filistin ile Yeni Uluslararası Anlaşmalar

Çankırı Karatekin Üniversitesi uluslararası anlaşmalara yenilerini katmaya devam ediyor. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, son olarak Kazakistan, Fas ve Filistin’de bulunan üniversitelerle yeni iş birliği ve Erasmus anlaşmaları imzaladı. Rektör Çiftçi, anlaşmaları imzala...

ÇAKÜ’den Kazakistan, Fas ve Filistin ile Yeni Uluslararası Anlaşmalar

Çankırı Karatekin Üniversitesi uluslararası anlaşmalara yenilerini katmaya devam ediyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, son olarak Kazakistan, Fas ve Filistin’de bulunan üniversitelerle yeni iş birliği ve Erasmus anlaşmaları imzaladı.

Rektör Çiftçi, anlaşmaları imzalamadan önce yapmış olduğu açıklamada, Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak Türkiye Cumhuriyetinin uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda üniversite olarak kendi uluslararası iş birliği ağlarını genişlettiklerinin altını çizdi.

 Rektör Çiftçi bu genişletilmiş iş birliği ağı çerçevesinde, Kazakistan’ın Türkistan şehrindeki Ahmet Yesevi Üniversitesi, Filistin’in El-Kudüs Açık Üniversitesi ve Fas’ın Uluslararası Rabat Üniversitesi ile “İyi Niyet Protokolleri” ve Erasmus anlaşmaları imzaladıklarını söyledi.

Medektif

20 Eki 2022 - 01:17 - Haberler

istanbul haber