ARICILIK SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

​İlimiz için önemli tarımsal üretim kaynaklarından olan ve İl ekonomisine ciddi katkıda bulunan Arıcılık Sektörü ile ilgili genel durumun değerlendirilmesi, sorunların görüşülmesi ve çözüm önerileri ile ilgili ARTVİN İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantıya Hayva...

​İlimiz için önemli tarımsal üretim kaynaklarından olan ve İl ekonomisine ciddi katkıda bulunan Arıcılık Sektörü ile ilgili genel durumun değerlendirilmesi, sorunların görüşülmesi ve çözüm önerileri ile ilgili ARTVİN İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantıya Hayvancılık Genel Müdürlüğü Kanatlılar ve Küçük evciller Daire Başkanlığından Ziraat Yüksek Mühendisi Caner DENGE ve Veteriner Hekimi Volkan GÜLPINAR, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Volkan İSKENDER, Artvin İli Arı Yetiştirişleri Birliği Başkanı İbrahim Durmuş, Yusufeli Bal Üreticileri Birliği Başkanı Recep YER ve arıcılar katıldı.

Toplantı söz alan birlik başkanlarının ve yetiştiricilerin talepleri ve sorunları değerlendirilmek üzere not alındı.  Toplantı sonrası arıcılık faaliyetlerinin yerinde incelemek üzere Hatilla Vadisinde bulunan arı işletmeleri ziyaret edildi. Programın ikinci gününde Macahal bölgesinde ki arıcılık işletmeleri ziyaret edilecektir.

26 Eki 2022 - 00:22 - Haberler

istanbul haber