FERİZLİ’DE CUMHURİYETİN 99. YILI İÇİN COŞKULU KUTLAMA

Ferizli’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı kutlama etkinlikleri, 28 Ekim günü Ferizli Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başlamıştı. 28 Ekim günü çelenk sunma töreni ile başlayan Cumhuriyet’in 99. Yılı kutlama etkinlikleri, 29 Ekim günü saat 10.30’da Ferizli İlçe Kayma...

Ferizli’de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı kutlama etkinlikleri, 28 Ekim günü Ferizli Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başlamıştı.

28 Ekim günü çelenk sunma töreni ile başlayan Cumhuriyet’in 99. Yılı kutlama etkinlikleri, 29 Ekim günü saat 10.30’da Ferizli İlçe Kaymakamlığında tebriklerin kabulü ile devam etti. Buradaki kutlama programının ardından Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi bahçesinde saat 11.00’de Cumhuriyetin 99. yılı için etkinlik düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, öğrencilerin performansı sık sık alkış alarak ilgiyle takip edildi. Birçok vatandaş da cep telefonlarına kaydederek anı ölümsüzleştirdi.

Kaymakam Hasan Balcı ve Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun halkı selamlayıp bayramlarını kutlamasıyla başlayan etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı gerçekleştirdi.

Konuşmasına vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başlayan Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen kurtuluş savaşımız tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer Cumhuriyet ile taçlandırılarak tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleştirilmiştir. Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet idaresi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir. Kısaca Cumhuriyet, Türk insanının ufkunu açmış, kapasitesini ortaya çıkarmış, modern dünyanın değer ve kavramlarıyla tanıştırmıştır. Devletimiz gelişen ve kalkınan bir dünya devleti olma fırsatını yakalamıştır. Millet olarak bugünün haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin günümüz dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmesi için dünyadaki değişim ve gelişmeleri iyi tahrir etmemiz, bizi tek millet, tek devlet, tek vatan yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye devam etmeliyiz. Milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek, birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz şükran, minnet ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öğrencilerin sunduğu birbirinden güzel gösteriler, 29 Ekim temalı şiirlerini okuması ve karate gösterileri ile devam etti.

Programın sonunda 29 Ekim Haftası kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

Öte yandan Ferizli Belediyesi tarafından vatandaşlara etkinlik boyunca limonata ikram edildi.

Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başta olmak üzere ilçe protokolünün eksiksiz katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerine, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK’lar, Askeri ve Mülki erkân, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Medektif

30 Eki 2022 - 02:32 - Haberler

istanbul haber