Ahi Evran TÜBİTAK Öğrenci Projelerinde Üniversitemizden Önemli Başarı

TÜBİTAK projelerinde proje başarısını sürekli olarak artıran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bu yönüyle araştırma-geliştirme kültürünü üniversite öğrencilerine kazandırma hedefine her geçen gün daha da yaklaşıyor. Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve Üniversite Öğrencile...

TÜBİTAK projelerinde proje başarısını sürekli olarak artıran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bu yönüyle araştırma-geliştirme kültürünü üniversite öğrencilerine kazandırma hedefine her geçen gün daha da yaklaşıyor. Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı çağrı sonuçlarına göre Ahi Evran Üniversitemizden 25 öğrenci ve danışmanının hazırladığı 25 adet proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, ‘’Başarıyı yakalamak değil başarıyı sürdürülebilir kılmak çok daha önemli. Proje başvurusu yapmak, bu alanda tecrübelenmek özlediğimiz bir kültür. Ahi Evran Üniversitemize bu kültürü kazandırdığımız için mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

“Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022 yılı 1. dönemine desteklenen Ahi Evran Üniversitemiz projeleri:

Kazananlar listesi linki: https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-a_destek_almaya_hak_kazananlar.pdf

Medektif

23 Kas 2022 - 02:22 - Haberler

istanbul haber