YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Ziyareti Gerçekleştirildi

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından, Kurumsal Dış Değerlendirme Programının üçüncü aşaması olan Kurumsal Akreditasyon programı kapsamında değerlendirmeye alındı. Kurumsal Akreditasyon kapsamında YÖKAK değerlendirme takımı üyeleri, Prof. Dr. Bilal Güneş, Prof. Dr. Süleyman D...

DSC_0948

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından, Kurumsal Dış Değerlendirme Programının üçüncü aşaması olan Kurumsal Akreditasyon programı kapsamında değerlendirmeye alındı.

Kurumsal Akreditasyon kapsamında YÖKAK değerlendirme takımı üyeleri, Prof. Dr. Bilal Güneş, Prof. Dr. Süleyman Doğan, Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Prof. Dr. Efkan Uzun, Doç. Dr. Erdem Cam, Fatih Alhan, C. Büşra Ertong, ve Yusuf Polat tarafından, 18.10.2022 tarihinde ön ziyaret (çevrimiçi) ve 13-16 Ekim 2022 tarihleri arasında üniversitemize saha ziyareti gerçekleştirdi.

Kurumsal Dış Değerlendirme Programında Üniversitemizin; yönetim sistemi, eğitim- öğretim, araştırma- geliştirme ve toplumsal katkı süreçlerinin kalite düzeylerine ilişkin durumu değerlendirildi.

Dört gün süren program kapsamında Değerlendirme Takımı, Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Özkan Göksal, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Senato, Fakülte ve Enstitü yönetimleri, akademik ve idari personel, öğrenciler, iç-dış paydaşlar ile görüşmeler gerçekleştirdi.  Kurumsal Akreditasyon saha ziyareti, Değerlendirme Takımının Üniversitemiz Rektörü ve Senato üyeleriyle gerçekleştirdiği çıkış görüşmesi ile sona erdi. Değerlendirme takımı tarafından Üniversitemizle ilgili hazırlanacak Kurumsal Geri Bildirim Raporu (KGBR) YÖKAK tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Üniversitemiz 2016 yılında Kurumsal Dış Değerlendirme Programını, 2021 yılında İzleme Programını başarıyla geçmiş ve 2022’de Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamına alınmıştır. 

Prof. Dr. Süleyman Doğan, P

rof. Dr. Abdüllatif Tüzer, P

rof. Dr. Efkan Uzun, Doç. Dr. Erdem Cam, Fatih Alhan, 

C. Büşra Ertong, ve 

Yusuf Polat 

Medektif

25 Kas 2022 - 02:17 - Haberler

istanbul haber