Reklamı Kapat

Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü”, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen programla kutlandı. İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Ce...

Öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü”, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen programla kutlandı.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Ali YILMAZ, akademik-idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

Programın açış ve selamlama konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, “Bizler; ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ diyen bir kültürde yetişmişiz. O nedenle öğretmenlik mesleği bizim için kutsal bir meslektir. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı öğrencilerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Programda “Günümüzde Öğretmenlik” konulu sunum yapan Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sayın Ali YILMAZ, eğitimin ve öğretmen yetiştirmenin önemine değindi.  

Konuşmaların ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü Sebebiyle Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Sayın Ebru ŞEN rehberliğinde Üniversitemiz Öğrenci Müzik Kulübü Üyeleri tarafından hazırlanan “Benim Adım Öğretmen” adlı müzik klip gösterimi izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Şiir dinletisi ile devam eden programda Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğrencilerinden Didarlal EROĞLU ve Eren TUNCU’nun seslendirdiği “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiir büyük alkış aldı.

Daha sonra Üniversitemiz Eğitim Fakültesi mezunlarımızdan gelen mesajlarla hazırlanan sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Son olarak Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Sayın Çağrı ŞEN, Dr. Öğr. Üyesi Sayın Ebru ŞEN, İlahiyat Fakültesi Öğr. Gör. Sayın Hasan Kemal BIYIK, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinden Gonca Gül ER’in sunduğu müzik dinletisi, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Program sonunda; Rektörümüz ve Rektör Yardımcılarımız, etkinliğe katkı sağlayan akademisyenlerimiz ile öğrencilerimize teşekkür belgesi takdim etti.

Program Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından hazırlanan karma serginin gezilmesi ile sona erdi.

Öğrencilerimiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle başta Rektörümüz ve Rektör Yardımcılarımız olmak üzere akademisyenlerimize çiçek verdi.

Medektif

25 Kas 2022 - 13:39 - Haberler