“2023 yılından itibaren bütün toplum kesimlerinin alım gücünü artıracak, ekonomik refahını daha da yukarılara çıkaracak bir dizi düzenleme Meclis gündemimizde olacak”

Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulunda konuştu. Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin referandumda milletin onayıyla kabul edildiğini belirtti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile çift başlılığın ortadan kaldırıldığını söyleyen Akbaşoğlu, “Sistemin kendi içerisind...

"2023 yılından itibaren bütün toplum kesimlerinin alım gücünü artıracak, ekonomik refahını daha da yukarılara çıkaracak bir dizi düzenleme Meclis gündemimizde olacak"

Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulunda konuştu.

Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin referandumda milletin onayıyla kabul edildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile çift başlılığın ortadan kaldırıldığını söyleyen Akbaşoğlu, “Sistemin kendi içerisinde doğrudan demokrasiye geçişi söz konusu olmuş, halk iradesi, egemenliğin kaynağı olan millet ne derse onun cari olacağı, bütün vesayet odaklarının da elimine edildiği bir sistem cari kılınmıştır. Dolayısıyla, bu konuda vesayet odaklarının artık rol üstlenmesine imkan tanınmayacak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin farklı şekilde nitelendirilmesinin kabul edilemeyeceğini ifade etmek istiyorum.” dedi.

Akbaşoğlu, dünyanın küresel bir kriz içerisinde olduğunu ve bunun Türkiye’yi de etkilediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Geçen sene yüzde 11 büyüme kaydeden Türkiye, üçüncü çeyrekte yaklaşık yüzde 4 büyümeyle bu manada da pozitif bir ayrışma içerisinde olduğunu göstermektedir. Türkiye ekonomi modeliyle yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazlaya dayalı milli ve yerli ekonomi modeliyle hakikaten bu konuda olumlu sonuçlar almaktadır. 2023 yılından itibaren bütün toplum kesimlerinin alım gücünü artıracak, ekonomik refahını daha da yukarılara çıkaracak bir dizi düzenlemenin Meclis gündemimizde olacağını bütün kamuoyuyla paylaşmak isterim. Bugüne kadar hiçbir toplum kesimimizi enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz, 2023 yılı Türkiye’nin yeni yüzyılının inşallah büyük bir müjdesi ve başlangıcı olacak.”

Medektif

01 Ara 2022 - 04:02 - Haberler

istanbul haber