3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü Kutladık

Kapaklı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyeleri engelli bireyler ve aileleri akşam yemeğinde ağırlandı. Programa katılan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Engelli b...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü Kutladık

Kapaklı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyeleri engelli bireyler ve aileleri akşam yemeğinde ağırlandı. Programa katılan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Engelli bireylerin daha çok hayatın içerisinde olmaları için farklı etkinlikler düzenleyerek bu konuda farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Belediyemizden talep ettiğiniz her konuda sizlerin emrindeyiz.” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

“TALEP ETTİĞİNİZ HER KONUDA SİZLERİN EMRİNDEYİZ”

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Engelin her türlüsüne karşıyız. Engelli bireylerin daha çok hayatın içerisinde olmaları için farklı etkinlikler düzenleyerek bu konuda farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Dernek Başkanımız Hayati Çakan önderliğinde 6 yıldır Engelsiz Yaşam Evi’ni ilçemize kazandırmaya çalışıyoruz. Yakın zaman inşallah açılacak. Orasının açılmasıyla da daha fazla etkinlik ve proje ile sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz.  Belediyemizden talep ettiğiniz her konuda sizlerin emrindeyiz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan ise yaptığı konuşmada, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlarken, programın düzenlenmesinde emeği geçen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve belediye personeline teşekkür etti. Daha sonra Dernek üyesi Cengizhan Çil, engellilerin yaşadığı sorunları dile getirdiği şiirini okudu.

DİLAN PAMUKÇU’NUN ŞARKILARIYLA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Konuşmaların ardından katılımcılar 2021 yılında ilki düzenlenen Kapaklı Sesini Arıyor yarışmasının şampiyonu Dilan Pamukçu’nun seslendirdiği şarkılarla gönüllerince eğlendi.

 

Medektif

04 Ara 2022 - 17:48 - Haberler

istanbul haber