Grafik Sanatlar Bölümünden “Grafik Tasarım Terimleri Sergisi”

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen “Grafik Tasarım Terimleri Sergisi” Grafik Sanatlar Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Uygungöz ve Arş. Gör. Berkem Bulut öncülüğünde gerçekleştirildi.  2021-2022 ve 2022-2023 Öğretim Yılı Grafik Sanatlar Bölümü 2.sınıf öğrencilerinin Tipo...

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen “Grafik Tasarım Terimleri Sergisi” Grafik Sanatlar Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Uygungöz ve Arş. Gör. Berkem Bulut öncülüğünde gerçekleştirildi.  2021-2022 ve 2022-2023 Öğretim Yılı Grafik Sanatlar Bölümü 2.sınıf öğrencilerinin Tipografi 2 dersi kapsamında yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Alanı’nda düzenlendi.

Dr. Öğr. Üyesi Uygungöz: “Kavramları nasıl güzelleştirebilirizin peşine düştük” 

Serginin açılış konuşmasında eser oluşturmanın öneminden bahseden Grafik Sanatlar Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Uygungöz, “Tipografi olmazsa grafik tasarım eksik kalır. Öğrencilerimize tipografik eğitim verirken bazı kavramları grafik tasarım eğitimi süresince teknik terimler olarak kullanıyoruz. Bu terimleri kullanarak hem araştırılmasını hem de görsel malzemenin içerisinde kullanılmasını sağladık.” şeklinde konuştu.

“Grafik Tasarım Terimleri Sergisi” 16 Aralık Cuma gününe kadar Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Alanı’nda ziyarete açık olacak.

Medektif

08 Ara 2022 - 05:12 - Haberler

istanbul haber