Üniversitemiz Malezya’daki Yükseköğretim Kurumlarına iş birliği ziyareti gerçekleştirdi

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Resül Usul, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Prof. Dr. Bilge Kağan Özdemir ve Uluslararası İlişkiler Birimi personeli Öğretim Görevlisi Lili Feng’den oluşan heyet, Malezya’daki 6 farklı Yükseköğretim Kurumuna Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareke...

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Resül Usul, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Prof. Dr. Bilge Kağan Özdemir ve Uluslararası İlişkiler Birimi personeli Öğretim Görevlisi Lili Feng’den oluşan heyet, Malezya’daki 6 farklı Yükseköğretim Kurumuna Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA171) kapsamında iş birliği fırsatlarını değerlendirmek, çift diploma programları başlatmak, ortak bilimsel araştırma projelerini yürütmek ve diğer işbirliği imkanlarını keşfetmek üzere 21-25 Kasım tarihlerinde Malezya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret edilen 6 Üniversite Malezya’nın önde gelen Yükseköğretim Kurumları olan  Universiti Putra Malaysia, UCSI University, Universiti Utara Malaysia, Management and Science University, Sunway University ve Universiti Malaya’dan oluşurken heyet ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçiliği’ni ve Yunus Emre Enstitüsü’nü de ziyaret etti.

Yapılan ziyaretler doğrultusunda bahsi geçen 6 Yükseköğretim Kurumu ile Anadolu Üniversitesi arasında Uluslararası Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı ve Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA171) kapsamında iş birliği yapmak üzere ilk adımlar atıldı. Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği 2022 Proje Dönemi Başvurusunda 25 ülke ile hareketlilik gerçekleştirmeye hak kazanan Anadolu Üniversitesi bu ziyaret sonrasında 2023 Projesine Malezya’daki yeni ortaklarını da dahil edecek. Bu sayede Malezya ile öğrenci ve personel değişim hareketlilikleri mümkün olacak.

Medektif

15 Ara 2022 - 00:48 - Haberler

istanbul haber