Reklamı Kapat

Manisa'da tarım arazisi yanan üreticilere fidan desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ve Gördes’te çıkan yangında tarım arazileri zarar gören vatandaşlara, yüzde yüz hibe ile fidan des...

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ve Gördes’te çıkan yangında tarım arazileri zarar gören vatandaşlara, yüzde yüz hibe ile fidan desteğinde bulundu. İki ilçede, 65 üreticiye 5 bin 573 fidan desteğinde bulunurken, üreticiler bu destek için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

MANİSA - Geçtiğimiz aylarda Gördes ve Akhisar ilçesinde çıkan yangınlarda, çok sayıda üreticinin tarım arazisi yandı. Yok olan ormanlar, yanan tarım arazileri yürekleri yakarken, Manisa Büyükşehir Belediyesi, mevcut alanların yeniden yeşillenmesi için harekete geçti.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yaptığı hasar tespit çalışmasının ardından hak sahiplerine Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde yüz hibe ile fidan desteğinde bulunuldu. Akhisar’da Seğirdim Mahallesi’nde yapılan fidan dağıtım törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Şadan Aslay, Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan ve Belediye Meclis Üyesi Doğan Ensivri katıldı.

Geçtiğimiz aylarda çıkan yangında zeytin ağaçları yanan üreticilere, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına geçmiş olsun dileklerini ileten Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Yangın istenmeyen bir afet. Yangın sonucu kaybolan ürünlerin yerine konması, onların tekrar meyve vermeye başlaması yıllar sürecek, ama elbirliğiyle inşallah yaralar sarılacak. İl Müdürlüğümüzün yaptığı tespitlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanımızın onayıyla yanan bölgelerin tekrar yeşillenmesi bedelsiz olarak fidan desteğinde bulunuyoruz.
Yerel yönetimler, devlet el ele ayağa bölgemize tekrar yeşillendirilecek” dedi.

15 Ara 2022 - 12:48 - Yaşam

istanbul haber